Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 została przygotowana  przez uczniów klas trzecich- absolwentów edukacji wczesnoszkolnej oraz ich wychowawczynie: panią Izabelę Marszałek, panią Ewę Matylę  i panią Arletę Sierszulską. Tegoroczne przedwakacyjne spotkanie jak zwykle obfitowało w podziękowania, nagrody i życzenia. Jednak nie wszystko odbyło się jak co roku. Okazało się, że Trzecioklasiści nie tylko żegnają młodsze koleżanki i kolegów. Po wakacjach nie wrócą do naszej szkoły: pani dyrektor Urszula Latuszek, pani Izabela Marszałek  oraz siostra Maksymiliana.  Panie odchodzą na  emeryturę natomiast siostra Maksymiliana  zamieszka w innym domu należącym do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Były więc kwiaty, upominki (prace plastyczne wykonane przez dzieci, słodkości na nową drogę w życiu)  i podziękowania  skierowane szczególnie w  stronę  osób odchodzących  z naszego Grona Pedagogicznego. W imieniu pracowników szkoły przemówiła pani Beata Kaczmarek. Z ramienia Rady Rodziców podziękowania złożyła pani Monika Adamiak. Na zakończenie uroczystości odbyła  się specjalna edycja konkursu recytatorskiego PĘPOWIACZEK 2016  pod tytułem ,,Słodkiego, miłego życia na emeryturze”. Dokumentację fotograficzną zakończenia roku szkolnego przygotował pan Michał Knuła. 

24 czerwca br. czterdzieścioro jeden uczniów klas szóstych ukończyło szkołę podstawową. Absolwenci swoją uroczystość rozpoczęli Mszą Świętą. Następnie w Centrum Sportowo-Kulturalnym odbyła się część oficjalna i artystyczna. Część oficjalną wszyscy absolwenci rozpoczęli tanecznie, w rytmie poloneza. W dalszej części zostały wręczone świadectwa oraz nagrody. Nagrodę Wójta Gminy Pępowo otrzymali uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych i tematycznych. Z klasy VI a nagrodzony został Fryderyk Maciejewski, a z VI b Julia WaleńskaWiktoria MierzyńskaJulia Sobuś. Pani Dyrektor przyznała nagrody dla uczniów, którzy najlepiej napisali Sprawdzian Szóstoklasisty. Otrzymali je uczniowie klasy VI a: Sebastian Dudka Krzysztof Kenig. Ostatnim punktem programu była część artystyczna. Szóstoklasiści wraz z uczniami klas czwartych i piątych zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, śpiewu i tańca. Na zakończenie uroczystości szóstoklasiści zachęcili swoich młodszych kolegów do wspólnego, wakacyjnego tańca.

W rytm piosenki „ Chocolate choco, choco” i z uśmiechem na twarzy, uczniowie się rozstali i rozpoczęli wymarzone i zasłużone wakacje :)

   Od kilku  lat uczniowie edukacji wczesnoszkolnej systematycznie nawiedzają „mały” cmentarz w Pępowie. Otaczają opieką nagrobki zmarłych nauczycieli oraz poległych w obronie Ojczyzny.

    Trzeciego czerwca pierwszoklasiści z wychowawczyniami - p. Beatą Kaczmarek i p. Alicją Olszak, udali się na cmentarz. Dzieci wraz z nauczycielkami uporządkowały groby, postawiły zapalone znicze, włożyły do wazonów świeże, cięte kwiaty i odmówiły krótką modlitwę.

    Działanie to uczy małych Polaków szacunku i czci dla tych, którzy oddali życie za nasz kraj oraz tych, którzy kształcili mieszkańców naszej gminy.

Piątego maja 2016r. uczniowie klas 1b i 1c wybrali się ze swoimi wychowawczyniami paniami V. Rolnik i B. Kaczmarek do Teatru Muzycznego w Poznaniu. W drodze do stolicy naszego województwa zatrzymaliśmy się na Świętej Górze w Gostyniu. Ksiądz Robert Klemens był naszym przewodnikiem po bazylice. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał o fundatorach tego miejsca, zabytkach, architekturze. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali jego barwnej opowieści, odpowiadali na zadawane pytania oraz stawiali pytania. Na zakończenie naszej wędrówki po Sanktuarium Maryjnym weszliśmy do podziemi, gdzie znajdują się trumny zmarłych księży. Niektórzy uczniowie schwycili nauczycieli mocno za rękę, by pokonać strach. Podziękowaliśmy księdzu Klemensowi za lekcję historii, a on życzył nam wspaniałych przeżyć podczas spektaklu.

Pojechaliśmy w dalsza drogę. Do teatru dotarliśmy planowo, czyli godzinę przed spektaklem. Bileterka sprawdziła ważność biletów, w szatni zostawiliśmy wierzchnią odzież    i zajęliśmy miejsca dla nas przeznaczone na widowni. Z zapartym tchem czekaliśmy na rozpoczęcie musicalu. Z Właścicielem Wesołego Miasteczka i dzieciakami wyruszyliśmy w niezwykłą podróż dookoła karuzeli! Jeździliśmy wyścigówką. Poznaliśmy przyczyny wypadków samochodowych, nauczyliśmy się wzywać karetkę i udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wiemy, że nie wolno siadać za kierownicą, gdy nam się „kręci w głowie”, choćby to było ze szczęścia. Płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotkaliśmy okręt piracki. Była bitwa! Z naszą pomocą wygrał mały Polak. Samochodem strażackim gasiliśmy pożar. Potem konik zabrał nas do szkoły. Trwała lekcja śpiewu. Poznaliśmy instrumenty, ich brzmienie i nazwy. Udowodniliśmy, że dziecko potrafi!!!

            Musical „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. Było to wspaniałe widowisko muzyczno – taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przedstawienie zawierało w sobie wiele walorów edukacyjnych. Bazowało na sprawdzonej metodzie ich przekazania  poprzez interaktywną zabawę, w której uczestniczyli mali widzowie. Po spektaklu każde dziecko otrzymało bezpłatny zeszyt edukacyjny, a nauczyciele - scenariusz zajęć oraz płytę z piosenkami tego widowiska.

            W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’s w Kórniku. Około godziny 17.00 wróciliśmy do Pępowa. Na parkingu obok szkoły czekali na swoje pociechy rodzice. Zadowoleni, uśmiechnięci  wróciliśmy do swoich domów.

 

22 marca uczniowie klas pierwszych i  drugich szkoły podstawowej, korzystający  z darmowego podręcznika ministerialnego „Nasz Elementarz” wzięli udział  w kolejnej już trzeciej edycji Konkursu SYNAPSIK MEN zorganizowanego przez wydawnictwo SYNAPSA.  Do konkursu przystąpiło 12 pierwszaków i 28 drugoklasistów.

Najwyższe wyniki w konkursie osiągnęli:

Klasa I

I miejsce – Maria Waszyńska – kl. I b

II miejsce – Igor Ciążyński – kl. I c

                    Anna Olejniczak – kl. I c

                    Bartosz Rypień – kl. I c

                    Kacper Twardowski – kl. I c

III miejsce – Maja Roszak – kl. I c

 

Klasa II

I miejsce – Paulina Nowacka – kl. II a

II miejsce – Marcin Kończak – kl. II a

III miejsce – Konstanty Grześkowiak – kl. II a

                     Bartosz Ratajczak – kl. II c

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free