Archiwum 2017/2018

Szlachetna Paczka - "Lubię ludzi"

„Świąteczny zryw serc” – udział w akcji „Szlachetna Paczka”

         Po raz szósty cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania, angażując się w akcję „Szlachetna Paczka”, której tegoroczne hasło brzmiało – „lubię ludzi”. Niezmiennie od lat akcja ta ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

            Dzięki ofiarności naszych uczniów i ich rodziców udało nam się zebrać wszystkie potrzebne produkty. Paczki, po misternym zapakowaniu do kartonów, zostały świątecznie udekorowane.

            W sumie zebraliśmy 73 paczki, które czterema samochodami zostały zawiezione do bazy Szlachetnej Paczki w Gostyniu.

Emocje towarzyszące przekazaniu paczek do sztabu co roku są bardzo silne. W sztabie Szlachetnej Paczki przywitali nas wolontariusze, którzy byli zdumieni ilością prezentów. Słuchając ich opowieści o różnych „paczkowych” historiach, wzruszenie udzieliło się wszystkim koordynatorom.

Mamy poczucie dobrze wykonanej misji. Cieszymy się, że dzięki stworzonej przez naszą szkołę „Szlachetnej Paczce” jeszcze jedna rodzina będzie miała spokojne i weselsze Święta Bożego Narodzenia.

Przytaczamy słowa wdzięczności ze strony wolontariuszki opiekującej się obdarowaną przez nas rodziną: Wielkie podziękowania dla młodych ludzi, którzy przygotowali paczkę. Jeśli już teraz umiecie dzielić się dobrem z innymi, to bardzo dobrze wróży Waszej przyszłości. Pamiętajcie, że dobro wraca ze zdwojoną siłą.

Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i przede wszystkim naszym uczniom za okazane serce i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka.

Szkolni koordynatorzy akcji Szlachetna Paczka:
Ewa Fabisiak, Alicja Gruetzmacher, Marcin Kaczmarek,
Magdalena Kulińska, Agata Milewska, Lidia Muszyńska, Alicja Olszak

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free