Aktualne (2018/2019)

We wtorek, 5 marca 2019 roku uczniowie kl. 1a i 1b brali udział w przedstawieniu ekologicznym "Małe śledztwo w dużej sprawie", które przygotował Teatr Lalkowy "Pracownia Za Piecem". Organizatorem spotkania był Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Tematyka spektaklu dotyczyła segregacji odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci poznały cztery mówiące kosze i ich problemy. Największą atrakcją były pacynki: detektyw Zielone Oczko i pani Ekolog. Dzięki nim widzowie dowiedzieli się, jakie śmieci wrzucać do poszczególnych pojemników. Przedstawienie podobało się pierwszoklasistom, a wiedza przekazana w ten sposób na długo pozostanie w ich pamięci.

W ramach konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci", w klasach V, wychowawcy we współpracy z pedagogiem, przeprowadzili lekcje z uczniami na temat cyberprzemocy, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za umieszczane treści w Internecie, udostępnianie danych i złudnego poczucia anonimowości, które towarzyszy młodzieży poruszającej się w cyberprzestrzeni.

Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem. Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań. Warto wiedzieć, jakie występują w nim zagrożenia i jak się zachować, kiedy na nie natrafimy.

Podczas zajęć, nauczyciele starali się przedstawić uczniom najważniejsze zagrożenia jakie czyhają w sieci. Jednym z nich jest nie ujawnianie swoich danych osobistych. Prywatne dane nie powinny wpaść w niepowołane ręce! Numer telefonu, e-mail, adres domowy, zdjęcie czy różnego rodzaju hasła (do poczty, komunikatora, czatu) to informacje, które należy chronić w trosce o własne bezpieczeństwo.

Dodatkowo, każdy z uczniów na lekcji informatyki, przygotował prezentację na temat: "Jak być bezpiecznym na portalach społecznościowych?".