Obchody Dnia Patrona w klasie 4b

,,Szukałem Was, a teraz Wy,
przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję.”
Jan Paweł II

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie spędzają wspólnie czas i jednoczą się. Szkoła to również tradycje. Jedną z nich jest „Dzień Patrona”. Dla nas, uczniów szkoły im. Jana Pawła II jest to dzień szczególny. Ten rok jest inny, ale wyjątkowy. Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do zorganizowania obchodów święta naszego patrona w inny niż dotychczas sposób. Nawet w tak trudnej sytuacji, obchody przybrały uroczysty charakter. Na jednej z lekcji wychowawczych w marcu, nasza pani wychowawczyni – Elżbieta Andrzejewska, zachęciła nas do wykonania papierowych kwiatów w barwach żółtych i białych. Wszystko po to, aby udekorować nasze miejsca nauki, gdy będziemy świętować Dzień Patrona naszej szkoły. Moje koleżanki i koledzy z otwartym sercem i zaangażowaniem zabrali się do pracy. Niektórzy uczniowie wykonali jeszcze inne, dodatkowe dekoracje – kotyliony, ciekawe napisy z kamieni i bukszpanu. Udekorowali okno w swoim pokoju. Nie zabrakło nawet tortu z tektury ozdobionego kwiatami. Te wszystkie dekoracje przez nas wykonane, niech będą wyjątkowym podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Patrona był Poranek klasowy online, poświęcony Janowi Pawłowi II, który odbył się przed Wielkanocą. W jego trakcie obejrzeliśmy ciekawy film o naszym Papieżu. Dowiedzieliśmy się z niego, że Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, jako syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. W tym mieście uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum. Na studia polonistyczne, które przerwał wybuch wojny, udał się do Krakowa. W czasie wojny pracował w kamieniołomach. Po jej zakończeniu walczył z komunizmem. Już jako Papież, którym został 16 października 1978 roku, przeżył zamach terrorystyczny na swoje życie. Był człowiekiem niezwykłym, niosącym szczęście, zgodę i wiarę, która nigdy go nie opuszczała nawet w najtrudniejszych momentach życia. Zmarł po ciężkiej chorobie dnia 2 kwietnia 2005 roku. Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej kultury, wiedzy, ludzkiej dojrzałości a przy tym bliskości i serdeczności. Mamy wielki zaszczyt i szczęście, że nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II. Nasz Patron jest dla nas autorytetem i wzorem do naśladowania. Codziennie możemy odczuwać, że jest blisko i towarzyszy nam w naszych szkolnych działaniach.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free