DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

21 marca
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Ten specjalny dzień służy zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także propagowaniu praw ludzi z taką wadą genetyczną i integracji z nimi, tak by zapewnić im należne miejsce w społeczeństwie.
Niech każdy dowie się, że 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, a chorym należą się same dobre uczucia: zrozumienie, szacunek, miłość, przyjaźń. A my będziemy pracować nad empatią!

Wspierając to wydarzenia uczniowie klas 1-3 oraz nauczyciele założyli tego dnia skarpetki nie do pary. Uczniowie podczas zajęć, aby ten dzień zapadł im w pamięć, obejrzeli prezentację dotyczącą istoty zaburzenia – trisomią 21. pary chromosomów, kodowali obrazki oraz kolorowali skarpetki nie do pary. Klasa 1b, będąc w trakcie realizacji 4 modułu EMPATIA (Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja) wykonała dodatkowo kolorowe, skarpetkowe pacynki.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free