Matematyka jest jak kurz - jest wszędzie i już!

Pod takim hasłem sześciolatki oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili  12 marca Dzień Matematyki. Dzieci poprzez zabawę doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, utrwalały dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia oraz logiczne myślenie. Zadania przygotowane przez panie Beatę Kaczmarek i Jolantę Durczewską były zróżnicowane pod względem trudności, by każdy mógł spróbować swoich sił w potyczkach z matematyką. Podczas Dnia Królowej Nauk rozwiązywano sudoku, układano tangram, uzupełniano piramidy matematyczne, słuchano bajki o prostokącie, wymyślano hasła reklamujące tę dziedzinę nauki oraz  sporządzono plakaty na jej temat. Uczniowie z wielkim entuzjazmem  ćwiczyli swoje umysły i sprawność rachunkową pokonując  schody, na  stopniach których zamieszczona została tabliczka mnożenia. 

Gry i zabawy matematyczne pozwoliły dzieciom lepiej poznać matematykę, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Zadania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, które utrwalone zostały na poniższych zdjęciach.

Jeżyki:

Misie:

Zajączki:

Klasa 1a:

Klasa 1b:

Klasa 2a:

Klasa 2b:

Kasa 2c:

Klasa 3a:

Klasa 3b:

 

 

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free