"Zaczytana fontanna"

,,Zaczytana fontanna” to tytuł wystawy umieszczonej w centrum Pępowa promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Na planszach przy fontannie znalazły się wiersze ze zbioru ,,Długonosy” autorstwa Gabriela Roszaka wydanego przez Urząd Gminy Pępowo. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się dnia 14 czerwca 2019 roku i zgromadziło zacnych gości. Była to jednocześnie inauguracja obchodów Dni Ziemi Pępowskiej. Jako pierwszy do zgromadzonej publiczności przemówił wójt Pępowa pan Grzegorz Matuszak, następnie głos zabrał redaktor wydania- pan Bogusław Janik, nie zabrakło również samego autora, twórcy pochodzącego z pobliskich Skoraszewic. Gabriel Roszak czytał wiersze z najnowszego tomiku, opowiadał o swoich fascynacjach i zainteresowaniach, zachęcał wszystkich do czytania i pisania wierszy. Uczestnikami tego wydarzenia kulturalnego były dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Pępowie. Pod koniec spotkania zaprezentowały własne, ciekawe interpretacje wierszy Gabriela Roszaka. Dokumentacja fotograficzna uroczystości została wykonana przez pana Jacka Śląskiego.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free