Kreatywna lekcja matematyki

W czwartek, 6 czerwca uczniowie klasy 4b, brali udział w nietypowej lekcji matematyki. Uczniowie na lekcji poznali podstawowe własności prostopadłościanów i sześcianów poprzez budowanie szkieletów brył za pomocą plasteliny, patyczków oraz słomek. Dzięki temu każdy mógł zobaczyć z jakich figur zbudowane są omawiane bryły oraz nauczyć się, jak nazywać poszczególne elementy jej budowy. Niektórzy odkryli, że można również zbudować z tych materiałów inne bryły i tak powstały również ostrosłupy. Zajęcia miały w interesujący i praktyczny sposób przybliżyć dzieciom rozpoznawanie brył i ich elementów. Wszyscy byli bardzo zaangażowani na lekcji i z chęcią odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free