Robotyka w Poznaniu dla zwycięzców konkursu matematycznego

We wtorek, 11 czerwca laureaci konkursu matematycznego dla klas 5. wraz z opiekunami – Panią Katarzyną Grobelną i Panią Patrycją Maury, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dzięki uprzejmości doktorantki Wydziału Matematyki i Informatyki – Pani Barbary Borkowicz, mogliśmy zwiedzić uczelnię oraz uczestniczyć w warsztatach z programowania robotów Lego. Zajęcia były bardzo ciekawe i pasjonujące. Uczniowie podzieleni na grupy, nauczyli się budować roboty z klocków Lego. Następnie za pomocą tabletów układali algorytmy, tak by roboty wykonały odpowiednie zadania. Piątoklasiści byli zachwyceni i bardzo zaangażowani. Uczniowie przeprowadzili w grupach wyścigi swoich robotów, a na zakończenie otrzymali skromne upominki. Dzięki tym zajęciom wzbogacili umiejętność logicznego myślenia, kreatywność oraz wyobraźnię wizualno-przestrzenną. Prowadząca była pod wrażeniem tak grzecznej i gotowej do pracy grupy uczniów. Na zakończenie udaliśmy się do kina. To był dzień pełen wrażeń i cudownych emocji.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free