„Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”.

Działania pedagogiczne w naszej szkole, w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”, które dotyczyły skuteczności działań w wychowaniu i przeciwdziałaniu zagrożeniom społecznym, zostały zwieńczone otrzymaniem CERTYFIKATU. Kształtowanie, korygowanie przekonań normatywnych jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania zachowaniom ryzykownym, kiedy to wychowawca wskazuje, co jest dobre, a co złe, kiedy nie dyskutuje z uczniami, ale jest przewodnikiem w tej dyskusji, moderuje zachowania i opinie po to, by każdy dojrzewający człowiek mógł sam, spośród oferowanych przez pedagoga dróg wybrać swoją. Poprzez Kampanię „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” staraliśmy się przekazać, iż najbardziej skuteczne jest opieranie się na wartościowych relacjach. Relacjach z autorytetami i mistrzami, którymi dla młodzieży są rodzice i nauczyciele.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free