Mistrzynie ortografii

   26 kwietnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym uczestniczyło 25. uczniów. W kategorii klas VII-VIII zwyciężyły: Monika Sędłak (VIII a), Natalia Dobrosz (VIII b), Nadia Sudolska (VIII b). W kategorii klas III gimnazjum: Zuzanna Wierzyk (III a), Karolina Siama (III a), Roksana Twardowska (III c).
  22 maja zwyciężczynie szkolnych eliminacji reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Ortograficznym pod hasłem „Bądź przyjacielem natury” zorganizowanym przez ZSO i Z w Pogorzeli i Lokalną Grupę Działania „Gościnna Wielkopolska” w Pępowie. Patronat nad konkursem objął Senator RP – pan Marian Poślednik. W konkursie uczestniczyli uczniowie z terenu powiatu gostyńskiego. Szkoły mogły zgłosić po trzech uczestników w kategorii gimnazjum i trzech w kategorii szkół podstawowych. Celem konkursu było kształtowanie u młodzieży dobrych nawyków w zakresie troski o środowisko, promowanie odnawialnych i bezpiecznych dla środowiska źródeł energii, doskonalenie umiejętności ortograficznych i pielęgnowanie języka ojczystego. Ułożony przez Szkolną Komisję Konkursową tekst dyktanda dotyczył ochrony środowiska i promocji odnawialnych źródeł energii.
  Po sprawdzeniu prac komisja wyznaczyła laureatów (cztery pierwsze miejsca w obu kategoriach) spośród uczestników, którzy popełnili najmniej błędów. Nasze reprezentantki bardzo dobrze poradziły sobie z różnymi trudnościami ortograficznymi i pokonały pozostałych uczestników konkursu. Wszystkie znalazły się w gronie laureatów, zdobywając najlepsze miejsca.

W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Monika Sędłak, drugie Natalia Dobrosz, a trzecie Nadia Sudolska.

W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wierzyk, drugie Karolina Siama, czwarte Roksana Twardowska.

Po ogłoszeniu wyników przedstawiciele organizatorów wręczyli nagrody, wyróżnienia i dyplomy ufundowane przez LGD „Gościnna Wielkopolska”.
Gratulujemy!

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free