Mali ludzie wśród arcydzieł

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 2a wyruszyli na całodniową wycieczkę szkolną, której mottem przewodnim było hasło ,,Mali ludzie wśród arcydzieł". Pierwszy przystanek na wycieczkowym szlaku to Bazylika na Świętej Górze. Po zabytkowym kościele i sąsiadującym z nim Klasztorze Ojców Filipinów oprowadził grupę ksiądz Paweł Ogrodnik. Nasz Przewodnik w sposób przystępny i interesujący przybliżył historię Świętej Góry, pokazał miejsca na co dzień niedostępne, a niezwykłe i ciekawe. Dzieci zobaczyły barokową zakrystię, dziedziniec klasztorny, nutę niepokoju wywołał spacer po kościelnych podziemiach. Podczas dalszej podróży w kierunku Poznania wycieczkowicze wykorzystali wyjątkowo słoneczną pogodę na piknik w lesie. Po przyjeździe do stolicy Wielkopolski udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. W oczekiwaniu na słynne, poznańskie koziołki dzieci miały okazję podziwiać architekturę i piękno poznańskiego Rynku. Ostatnim ważnym celem wyjazdu były zajęcia w Muzeum Narodowym pod tytułem ,,Mali ludzie wśród arcydzieł". Drugoklasiści podczas lekcji muzealnej poznawali wielkie dzieła sztuki za pomocą pięciu zmysłów, pracowali w grupach, wykonywali zadania przydzielone przez Panią Przewodnik. Dynamiczne, kreatywne zajęcia były okazją do niezwykłego obcowania ze sztuką i przekonały małych odbiorców, że pobyt w muzeum może być inspirujący i wartościowy.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free