Poranek patriotyczny

30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w poranku patriotycznym. Spotkali się w holu szkoły, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym, gdyż trzeciego maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.
Wydarzenia z tamtych czasów, naszym uczniom, przybliżyła pani profesor Urszula Kosińska, która jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas tego spotkania odbyła się kolejna lekcja patriotyzmu. Patriotą jest każdy, kto kocha ojczyznę.
Postanowiliśmy wspólnie uczcić to święto poprzez wywieszenie flag narodowych oraz godny udział w obchodach gminno-parafialnych, które odbędą się 3 maja br.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free