Dzień Patrona

2 kwietnia nauczyciele i uczniowie SP z klas IV, V i VI w galowych strojach i z papieskimi rekwizytami zebrali się na sali gimnastycznej, która tego dnia miała piękny, odświętny wystrój (p. Zuzanna Neuhoff-Ley, p. Alina Nowacka) z okazji Dnia Patrona. Uczniowie zadedykowali Ojcu Świętemu koncert. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki, które mówiły o wartościach bliskich Jego nauczaniu: miłości, wierze, nadziei, wolności. Każda klasa wykonała jedną pieśń (przygotowanie p. Leszek Żelazny, p. Bartłomiej Wojciechowski) i jeden utwór poetycki (zbiorowa recytacja) poświęcony Papieżowi lub napisany przez Karola Wojtyłę. Recytując i śpiewając, chcieliśmy złożyć hołd w podziękowaniu za Jego życie, wiarę i dobroć. To był wyjątkowy człowiek, który kochał wszystkich ludzi i modlił się za nich. Przypominał, że trzeba żyć godnie, a nie tak jak świat chce, bogato i wygodnie. Uroczystość prowadziły uczennice z klasy VI b: Aleksandra Gierlik i Zuzanna Regulska, zapowiadając kolejnych wykonawców oraz przypominając wybrane ważne momenty z życia Ojca Świętego, które stanowiły komentarz do prezentowanych przez klasy utworów. Rozpoczęli uczniowie z klasy VI b, śpiewając „Barkę”, ulubioną pieśń religijną Jana Pawła II. Pieśń, która była dla Niego cząstką ukochanej Ojczyzny i nie rozstawał się z nią przez wszystkie lata pontyfikatu. Każda klasa pięknie się przygotowała i godnie wystąpiła. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali „Hymn Szkół Jana Pawła II” i jeszcze raz „Barkę”. Donośny śpiew, biało-żółte balony, wstążki i kwiaty powiewające w rękach uczniów oraz wcześniejsze występy wywołały wiele emocji i wytworzyły wyjątkowy nastrój.
W uroczystości uczestniczyła i uważnie śledziła poczynania uczniów p.wicedyrektor Hanna Grobelna.
Dziękujemy uczniom, wychowawcom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania klas do szkolnej uroczystości.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free