Wiosennie i świątecznie

Wielkanoc inspiruje do tworzenia rozmaitych ozdób świątecznych. Działające w naszej szkole koło rękodzielnicze „Złote rączki”, każdego roku zachęca uczniów do wykonania własnoręcznie ozdób wielkanocnych. Zależy nam na popularyzacji tradycji świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijaniu kreatywności u dzieci. Często nasi uczniowie wykonują swoje ozdoby pod okiem rodziców, często nawet z ich pomocą, co sprzyja budowaniu więzi emocjonalnych w rodzinie. Tradycją stało się, że tuż przed Wielkanocą, przygotowujemy wystawę świąteczną, na której prezentujemy prace naszych młodych rękodzielników. W tym roku nie zabrakło baranków i zajączków, które zostały wykonane w ramach konkursu dla uczniów klas IV – VIII oraz gimnazjalistów. Jak zawsze, konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Na wystawie pokonkursowej zorganizowanej tuż przy pokoju nauczycielskim, możemy podziwiać ponad 75 prac a także wiele kartek wielkanocnych z życzeniami, które wykonali uczniowie w ramach zajęć rozwijających kreatywność. Niech ta świąteczna wystawa wprowadzi wszystkich w wiosenny nastrój a nadchodzące święta Wielkiej Nocy będą pełne nadziei i wiary. Niech Zmartwychwstanie Pańskie napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free