"Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych"

W ramach konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci", w klasach V, wychowawcy we współpracy z pedagogiem, przeprowadzili lekcje z uczniami na temat cyberprzemocy, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za umieszczane treści w Internecie, udostępnianie danych i złudnego poczucia anonimowości, które towarzyszy młodzieży poruszającej się w cyberprzestrzeni. 

Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem. Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań. Warto wiedzieć, jakie występują w nim zagrożenia i jak się zachować, kiedy na nie natrafimy.

Podczas zajęć, nauczyciele starali się przedstawić uczniom najważniejsze zagrożenia jakie czyhają w sieci. Jednym z nich jest nie ujawnianie swoich danych osobistych. Prywatne dane nie powinny wpaść w niepowołane ręce! Numer telefonu, e-mail, adres domowy, zdjęcie czy różnego rodzaju hasła (do poczty, komunikatora, czatu) to informacje, które należy chronić w trosce o własne bezpieczeństwo. 

Dodatkowo, każdy z uczniów na lekcji informatyki, przygotował prezentację na temat: "Jak być bezpiecznym na portalach społecznościowych?".

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free