"Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?"

W ramach konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci" zostało zorganizowanie spotkanie z policjantami na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami. „Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? to temat spotkania przeprowadzonego 13 marca 2019 r. przez policjanta, panią Monikę Curyk, z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Zaproszony gość na samym początku spotkania podkreślił, że gry komputerowe możemy podzielić na takie, które mogą szkodzić i takie, które są specjalnie tworzone dla dzieci, rozwijają wyobraźnie i logiczne myślenie, gry przygodowe i symulacje. Uczniowie wraz z policjantem prowadzili dyskusję i dowidzieli się, jakie fizyczne dolegliwości grożą ludziom nadmiernie spędzających czas przed komputerem, że rzeczywistość wirtualna świata komputerowego może prowadzić do uzależnienia oraz że komputer jest tylko jednym z narzędzi zdobywania wiedzy i rozrywki. Uczniowie poznali zasady etycznego zachowania się podczas korzystania z komputera i sieci komputerowej oraz, że komputer jest tylko jednym z narzędzi zdobywania wiedzy i rozrywki.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free