Bądźmy życzliwi i kulturalni

W czwartek, 28.02.2019 roku w naszej szkole po raz kolejny już odbyło się spotkanie związane z programem "Szkoła Dobrego Wychowania". Tym razem był to apel, którego motto brzmiało: "BĄDŹMY ŻYCZLIWI I KULTURALNI". Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klas I-III. Podczas spotkania zrealizowany został kolejny punkt programu pod nazwą: "Przeprowadzenie międzyklasowych inscenizacji na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień". Było to ciekawe i pouczające przeżycie dla wszystkich uczestników. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wierszy związanych z dobrymi manierami, które recytowały uczennice klasy III a. Następnie poszczególne klasy prezentowały scenki sytuacyjne odnoszące się do treści wierszy. Po zaprezentowaniu scenek jury składające się z przedstawicieli publiczności oceniało, czy dane zachowanie było właściwe, czy też nie. Werdykt jury okazywany był poprzez podniesienie w górę uśmiechniętych lub smutnych buziek. Po ocenie publiczności głos zabierali eksperci do spraw dobrych manier. Komentowali oni wystąpienia poszczególnych klas. Ich przemowy były wartościowe i niewątpliwie zapadły w pamięć wielu uczestnikom wydarzenia.
Jako podsumowanie apelu wspólnie utworzyliśmy zbiór cech życzliwej i kulturalnej osoby. Ciekawym akcentem jaki pojawił się podczas spotkania był przerywnik muzyczny - "Rap o zasadach", którego refren brzmi: "Jeśli chcesz się bawić z nami, to graj zgodnie z zasadami".

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free