Mali ratownicy

22 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie, które poprowadzili studenci III roku ratownictwa medycznego z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studenci (Zuzanna Adamska i Mateusz Andrzejewski) opowiedzieli naszym uczniom o pracy ratowników medycznych oraz przeszkolili ich w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. W pokazie brali udział uczniowie klas 1-3 oraz klasy 7 szkoły podstawowej. Przyszli ratownicy pokazali dzieciom, jak udzielić pomocy w różnych sytuacjach. Nauczyli, do czego służą numery ratunkowe. Ponadto ćwiczyli opatrywanie ran, postępowanie w zadławieniu, układanie w pozycji bezpiecznej oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, chętnie włączali się w ćwiczenia. Zadawali mnóstwo pytań, a także sami popisali się dużą wiedzą. Za swoje zaangażowanie otrzymali dyplomy MAŁYCH RATOWNIKÓW.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free