Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Pisania Hymnu Polski. Konkurs polegał na bardzo starannym napisaniu Mazurka Dąbrowskiego i ozdobieniu kartki motywem patriotycznym. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Alicja Wojciechowska, Joanna Góźdź i Ewa Fabisiak wyłoniła laureatów.

Kategoria - uczniowie klas IV-VI:
I miejsce: Amelia Koncewicz ( VIa)
II miejsce: Weronika Przybył (IVc) i Kacper Kaczmarek (Vc)
III miejsce: Julia Cieplik (Vc) i Stanisław Stefaniak (VIa)
Wyróżnienia: Nikola Hensel (Vb), Amelia Knuła (Vc), Zofia Kuczyńska (VIa)

Kategoria – uczniowie klas VII i gimnazjum:
I miejsce: Aleksandra Skrzypczak (IIIa)
II miejsce: Julia Kołodziejczak (VIIb)
III miejsce:Zuzanna Kaczmarek (IIIa)
Wyróżnienie: Natalia Dworacka (IIIc)

Dnia 09.05.2018r. o godz. 6.00 uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunkami: p. Anną Raczkiewicz, p. Danutą Szczęsną oraz p. Tomaszem Jarusem wyruszyli na 3-dniową wycieczkę. Celem pierwszego dnia było dotarcie Gdańska i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Na początku pospacerowaliśmy Starówką, a następnie udaliśmy się w stronę portu nad Motławą. Stamtąd skierowaliśmy się do Katedry Gdańskiej, gdzie po pokonaniu 409 stopni schodów, ujrzeliśmy wspaniałą panoramę miasta, która na długo utkwi nam w pamięci. Później przeszliśmy pod pomnik Trzech Krzyży przy Stoczni Gdańskiej, gdzie odbyła się krótka lekcja historii na temat wydarzeń w stoczni z 1970r. Po pożegnaniu się z przewodnikiem mieliśmy czas, aby odpocząć i wrócić do autobusu. Pojechaliśmy jeszcze na Westerplatte, spacerem przeszliśmy pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża, a następnie udaliśmy się do naszego miejsca noclegowego. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji poszliśmy przywitać się z morzem, a przede wszystkim obejrzeć piękny, majowy zachód słońca. Było warto!

Drugiego dnia po śniadaniu, udaliśmy się do Katedry Gdańskiej w Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu organowego. Za katedrą znajduje się Ogród Botaniczny, więc mogliśmy zobaczyć wiele pięknych roślin. Kolejnym punktem wycieczki była Gdynia. Tam podziwialiśmy Dar Pomorza, statek, który ma już ponad 100 lat, a mimo to wszystkie jego fragmenty są oryginalne i pochodzą z 1909r. Gdy opuściliśmy statek, podążyliśmy do Muzeum Oceanograficznego i Akwarium Morskiego, a tam czekały na nas ryby i gady z różnych zakątków świata. Po pewnym czasie byliśmy już na molo w Sopocie i mogliśmy się delektować wspaniałym widokiem polskiego morza. Piękna pogoda, morskie powietrze i niezwykły krajobraz sprawiły, że żal było opuszczać to miejsce. Niestety, musieliśmy wracać do hotelu na obiadokolację. Wieczorem, mimo zmęczenia znów poszliśmy nad morze, tym razem jednak troszeczkę spóźniliśmy się na zachód słońca. Po raz ostatni chcieliśmy nacieszyć się cudowną morską panoramą.

Trzeciego dnia dotarliśmy do Malborka i ujrzeliśmy nadzwyczajny zamek krzyżacki. Spędziliśmy tam fascynujące 3 godziny, podczas których poznaliśmy, np. tajemnicę bałtyckiego bursztynu, uzbrojenie zakonu krzyżackiego, zobaczyliśmy w jakich warunkach żyli Krzyżacy. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Pępowa. W trasie zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, aby zaspokoić głód i około godz. 19.00 przybyliśmy na miejsce.

Wycieczka była bardzo udana. Każdy z nas czegoś nowego się dowiedział, a przede wszystkim dużo zobaczyliśmy. Przekonaliśmy się, że podróże naprawdę kształcą.