W październiku, korzystając z uroków pięknej i słonecznej pogody klasy 1a i 1b wybrały się na kasztanówkę w Pępowie. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Podziwiali jesienne barwy, drzewa i słuchali odgłosów przyrody. Wykorzystując lupy i lornetki, bacznie przyglądali się korze drzew, liściom i owadom. Z zapałem zbierali liście, układając z nich wspaniałe, różnokolorowe bukiety. Najwięcej radości sprawiło pierwszoklasistom gromadzenie skarbów jesieni, które umieścili w kąciku przyrodniczym. Wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko dużo wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Jesienny krajobraz urzekł wszystkich swoim pięknem.

28.10.2018r. w sali GOK w Pępowie odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Dzięki współpracy z rodzicami, dzieci wystąpiły w ślicznych strojach i w pięknej scenografii. Klasę 1a i 1b reprezentowała grupa uczniów (Lena Begale, Agatka Chorała, Lena Szuba, Zosia Piniewska, Tomek Kończak, Wojtek Gruchociak Ewa Milewska, Zuzia Okręt, Maksymilian Ratajczak, Jakub Grzymisławski, Mateusz Kuczyński, Wojtek Nowacki, Igor Twardowski), którzy zatańczyli i zaśpiewali piosenki pt. "Przybyli ułani" i "Krakowiaczek jeden".

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc, a w szczególności pani Hannie Kuczyńskiej za wsparcie artystyczne.