Uczniowie klasy 1b zrealizowali ostatni moduł projektu Emocja, pt. "Odwaga". Rozmawialiśmy o strachu i o tym, czego się boimy. Wiemy, że strach odczuwany przez każdego człowieka jest naturalny i jest częścią naszego życia. Ważne jest, aby nie przeszkadzał nam w życiu i osiąganiu sukcesów. Oglądaliśmy film pt.: "Strach ma wielkie oczy". Dużo rozmawialiśmy po jego projekcji na temat przesłania: "Nikt na świecie nie jest sam ze swoimi problemami. Zawsze można liczyć na pomoc drugiego człowieka, kiedy dzieje się nam krzywda. Otwarcie mówimy o swoich uczuciach, problemach i lękach. Możemy liczyć na wychowawcę, rodziców i opiekunów". Wypełniliśmy karty pracy "Wszystko o mnie", aby poznać siebie i swoje największe lęki. Stworzyliśmy własne słoiki ze strachem, aby szczelnie zamknąć je. Wysłuchaliśmy wiersza "Strachy", opowiadania "Mateuszek boi się ciemności" i o "Strachliwym smoku Osika". Poznaliśmy Superbohaterów i ich moc. Nauczyliśmy się pokonywać własne lęki, strach przed niepowodzeniami, kontrolować przeżywane emocje oraz być odważnymi.
Uważamy, że jesteśmy ODWAŻNI!!! Klasa 1b

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Janusz Korczak

            Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na świecie . W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, ale w różnych krajach świętuje się go w różnym czasie i na różne sposoby. Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by rozmawiać o ich świecie, marzeniach, planach i obawach. Tego dnia każde dziecko powinno czuć się ważne i kochane.

            Tuż przed Dniem Dziecka, na godzinie wychowawczej, dostaliśmy zadanie, aby zrobić zdjęcie, które ukazuje nasz szczęśliwy moment w życiu, jakąś szczęśliwą chwilę.

            Natomiast 1 czerwca, Panie Elżbieta Andrzejewska i Sylwia Grzelczak zadbały abyśmy poczuli się bardzo wyjątkowo i w miłej atmosferze spędzili ten dzień. Otóż we współpracy z rodzicami zorganizowano nam „Piknik na Cegielni”. Czekało tam na nas mnóstwo niespodzianek. Pani wychowawczyni przygotowała dla nas różne konkursy. Była „Bitwa na papierowe kule”, „Zabawa w mumie”, „Rzut kaloszem na odległość”, grę w badmintona, piłkę nożną i siatkową. Wszyscy bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach. Było dużo śmiechu. Mogliśmy nacieszyć się sobą. Był czas na rozmowy, bo przecież tak dawno się nie widzieliśmy. Tego dnia odwiedził nas też nasz kolega Alexander, który obecnie uczy się w innej szkole. Jak już wspomniałam, nad organizacją pikniku czuwała nie tylko pani wychowawczyni, ale również nasi rodzice. Bardzo im za to dziękujemy. Bardzo nam smakowały kiełbaski upieczone przez mamy naszych kolegów, które zajadaliśmy w przerwach między zabawami. Każdy z nas dostał w prezencie worek na strój sportowy i słodycze. Były też lody i słodkie niespodzianki. Dzień Dziecka był bardzo udany, ponieważ po tak długim odizolowaniu od siebie, miło było spędzić ten czas razem. Było super fajnie! Dziękujemy!

Piknik:

"Szczęśliwa chwila":

Dzień Dziecka to zawsze ważne wydarzenie. 1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. W tym roku uczniowie klas 1-3 uczciły ten dzień w pirackim stylu. Pani wicedyrektor przywitała dzieci: „Ahoj przygodo!” i życzyła udanej zabawy.

,,Hej, hej, heja ho

jest nas tu piratów sto

Hej, hej, heja ha

nas piratów każdy zna

Hej, hej i ole

dziś w piratów bawmy się

Hej, hej i ola

to zabawa jest i gra.”

Tą przyśpiewką zaczęła się piracka przygoda. Pani wicedyrektor przeczytała również list znaleziony w butelce. Dzielni poszukiwacze pirackich przygód musieli wyruszyć w morze i dotrzeć na bezludne wyspy, na których były pozostawione dla nich zadania.  Po ich wykonaniu czekał na nich skarb.

Na pierwszej wyspie czekała na dzieci ,,Lina”, czyli zabawa w przeciąganie. Na kolejnej wyspie czekała foto budka i piękny morski krajobraz do wspólnych zdjęć. Trzecia wyspa to ,,Podwodny świat” czyli kolorowanie farbami na płótnie. Wyspa czwarta to ,,Poszukiwanie skarbu” - ukryty w butelce list od kapitana oraz mapa były pierwszą wskazówką do odnalezienia skarbu. Na ostatniej wyspie dzieci grały i bawiły się w pirackie gry w klasach. Nasi dzielni piraci wykonali śpiewająco wszystkie powierzone im zadania. 

,,Ahoj, piraci!”

Klasa Ia:

Klasa Ib:

Klasa IIa:

Klasa IIb:

Klasa IIc:

Klasa IIIa:

Klasa IIIb:

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na lekcjach historii odbyły się poranki patriotyczne. Uczniowie klas 4-8 przystąpili też do akcji szkolnej „Pokaż swój patriotyzm – wywieś flagę”.
Celem było ukazanie patriotyzmu poprzez wywieszenie flagi na balkonie, w oknie lub przed domem, tak aby w całej gminie powiewały biało – czerwone. W ten sposób uczniowie dali wyraz przywiązania do narodowych symboli i wartości, które kształtowały Polaków na przestrzeni wieków.
Społeczność szkolna przystąpiła z wielkim zaangażowaniem do akcji i dała dowód współczesnego patriotyzmu.
Drodzy Uczniowie, jesteśmy z Was dumni!
Biało - czerwona powiewała w całej gminie Pępowo.

  Dn. 12 kwietnia 2021 r. w naszej szkole był obchodzony online Światowy Dzień Czekolady. W obchodach tego dnia wzięli udział uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami. Dzieci obejrzały prezentacją multimedialną „Jak powstaje czekolada?”. Zapoznały się z tajnikami jej produkcji i pochodzeniem tego słodkiego przysmaku. Dowiedziały się również jakie korzyści zdrowotne wynikają z umiarkowanego jedzenia czekolady. Następnie wykonywały kolorowanki związane z tym świętem. Największą atrakcją okazał się taniec Chocolate.
  Świętowanie zakończyło się na degustacji czekoladowych pyszności. Czekolada wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój. Był to z pewnością najsłodszy dzień w roku w naszej szkole!

 

„Ojczyzna to kraj dzieciństwa miejsce urodzenia,

 to jest ta mała najbliższa ojczyzna …”

Tadeusz Różewicz

Za nami już trzy święta majowe, które są szczególnie ważne w historii Polski. Obchodziliśmy je w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Na poprzedzającej te święta lekcji wychowawczej, pani Elżbieta Andrzejewska udostępniła nam prezentację multimedialną pt. „Polskie symbole narodowe”, aby przypomnieć nam, skąd wzięły się święta majowe, dlaczego je obchodzimy, i komu je zawdzięczamy. W filmie ukazana była legenda o Lechu ,Czechu i Rusie, która niesie w sobie bardzo istotną treść, ponieważ opowiada o tym, jak powstało nasze państwo. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe Rzeczpospolitej Polskiej takie jak: godło - Orzeł Biały, barwy biało – czerwone naszej flagi i hymn –„Mazurek Dąbrowskiego” oraz to, że trzeba się do nich odnosić z należnym szacunkiem. Nasi koledzy z klasy Bartosz Stachowiak i Bartosz Wajs przygotowali informację, której z zaciekawieniem wysłuchaliśmy. Dowiedzieliśmy się od nich, że 1maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy obchodzony nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Drugi dzień maja to dzień Flagi Państwowej oraz Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Trzeci maja to dzień uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Polska i Polacy na całym świecie obchodzą to święto narodowe upamiętniające przyjęcie pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej Konstytucji. Wysłuchaliśmy również pięknych pieśni patriotycznych takich jak: „Święto Flagi”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych”. W połowie kwietnia Pani wychowawczyni ogłosiła klasowy konkurs plastyczno – techniczny pt: „Majowe święta w mojej wyobraźni”. Każdy z nas mógł wykazać się inwencją twórczą i wykonać, kotylion, kartkę z kalendarza, plakat o tematyce patriotycznej itp. Do konkursu włączyli się również nasi rówieśnicy z klasy 4a. Pani zachęciła nas również, abyśmy sfotografowali się z flagą i pokazali, jak okazujemy nasz szacunek do niej, do historii i tradycji ojczystego kraju.

Dzień Flagi 2021:

Święta majowe w mojej wyobraźni:

Trzydziestego marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, pomimo nauczania w trybie zdalnym, godnie uczcili pamięć Świętego Patrona – Jana Pawła II. Dzieci, ubrane w żółto - białe stroje, obejrzały prezentacje oraz filmy, które przybliżyły im postać Papieża - Człowieka Zwyczajnego i jednocześnie Nadzwyczajnego. Świętego, który może być wzorem do naśladowania w codziennym życiu przez niejednego z nas. Lekcje uświetniło wysłuchanie lub wykonanie (przez solistów) „Barki” oraz innych pieśni. Drugoklasiści z łatwością ułożyli z rozsypanki wyrazowej myśli Wielkiego Polaka i pokolorowali obrazki z Jego wizerunkiem.
Z pomocą rodziców 02 kwietnia, o godzinie 21.37, uczniowie klasy 2b zapalili świece i postawili je na parapetach okiennych jako wyraz wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat Wielkiego Jana Pawła II oraz znak nadziei na lepsze jutro.

Klasy czwarte:

IV moduł “Empatia” Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja w klasie 1b

"Empatia" - ważne słowo w życiu każdego z nas. Uczniowie klasy 1b poznali jego wartość i ogromne znaczenie, realizując IV moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja. Zrozumieliśmy, co to znaczy być empatycznym. Pomogły nam w tym opowiadania, wiersze, filmy, wspólne rozmowy i dźwięki emocji. Daliśmy także upust swojej fantazji i wyobraźni ozdabiając empatyczne okulary, wypisując uczucia na kolcach jeżozwierza i malując emocjonalne buźki. Dzieci rysowały Emocjuszy, ucząc się przy tym empatii i rozumienia perspektywy odczuwania emocji drugiego człowieka. Czytaliśmy opowiadania o Tygrysie oraz zobaczyliśmy Grufołaka - uczniowie pisali na kartce emocje, które wystąpiły podczas nagrania. Zaprojektowaliśmy kolorowe skarpetki, aby uczcić Światowy Dzień osób z Zespołem Downa. W tym ważnym dniu mieliśmy okazję porozmawiać o akceptacji, tolerancji i empatii w stosunku do osób z rozmaitymi problemami. Jak zawsze skorzystaliśmy z genialnej prezentacji multimedialnej w celu dopełnienia naszych zajęć.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free