W czerwcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie "W RODZINIE SIŁA", zorganizowanym przez Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Celem konkursu było rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół powiatu gostyńskiego. Mali artyści włożyli dużo wysiłku i serca w swoje prace, które wykonali za pomocą różnych technik plastycznych. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wraz z prezentacją prac nastąpiło 23 czerwca 2019 r., podczas „Rodzinnego popołudnia” w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w Gostyniu.

W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły:

II miejsce Lena Begale z kl. 1a
III miejsce Dominik Matuszkiewicz z kl. 1a

Wyróżnienia zdobyli:

Wojciech Gruchociak z kl. 1a
Ewa Milewska z kl. 1b

Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami. Dziękujemy pierwszoklasistom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy rozwijania swoich zdolności plastycznych.

,,Zaczytana fontanna” to tytuł wystawy umieszczonej w centrum Pępowa promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Na planszach przy fontannie znalazły się wiersze ze zbioru ,,Długonosy” autorstwa Gabriela Roszaka wydanego przez Urząd Gminy Pępowo. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się dnia 14 czerwca 2019 roku i zgromadziło zacnych gości. Była to jednocześnie inauguracja obchodów Dni Ziemi Pępowskiej. Jako pierwszy do zgromadzonej publiczności przemówił wójt Pępowa pan Grzegorz Matuszak, następnie głos zabrał redaktor wydania- pan Bogusław Janik, nie zabrakło również samego autora, twórcy pochodzącego z pobliskich Skoraszewic. Gabriel Roszak czytał wiersze z najnowszego tomiku, opowiadał o swoich fascynacjach i zainteresowaniach, zachęcał wszystkich do czytania i pisania wierszy. Uczestnikami tego wydarzenia kulturalnego były dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Pępowie. Pod koniec spotkania zaprezentowały własne, ciekawe interpretacje wierszy Gabriela Roszaka. Dokumentacja fotograficzna uroczystości została wykonana przez pana Jacka Śląskiego.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie Deklaracja dostępności
Joomla Templates by Wordpress themes free