Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego

7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie odbył się etap szkolny 18. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Z niełatwą poezją Kaspra Miaskowskiego, wybitnego poety polskiego baroku (pochodzącego ze Smogorzewa w powiecie gostyńskim) zmierzyły się dwie uczennice -  Wiktoria Olejniczak z klasy VIII b i Zuzanna Regulska z kl. VII b. Zwycięstwo w etapie szkolnym oznaczało awans do finału powiatowego. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Wiktorii Olejniczak. Obie recytatorki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Wiktoria Olejniczak godnie reprezentowała pępowską szkołę w finale powiatowym, który odbył się 24 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Piękną recytacją fragmentu „Jasełek” Kaspra Miaskowskiego i utworu K.K. Baczyńskiego „Elegia o…(chłopcu polskim)” wywalczyła wyróżnienie w kategorii  klas VII i VIII szkół podstawowych. Gratulujemy!

 

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free