2016/2017

Chrzest pierwszoklasistów

Już od 16 lat najwiekszą popularnością cieszą się dyskoteki z okazji przyjęcia w poczet społeczności gimnazjum pierwszoklasistów. Impreza potocznie zwana ,,otrzęsinami" przyciąga nawet tych, którzy nie lubią tańczyć. Przy muzyce i migoczących światłach na chwilę zapominają o szkolnych kłopotach. Pierwszaki zaczynają zabawę ślubowaniem, jest poczet sztandarowy i hymn. Częstowani chlebem z solą popijanym kwaśnym napojem narzekają na smak. Zaraz po tym kosztują słodyczy i jak na "koty" przystało piją mleko. Zabawa taneczna przerywana jest konkursami, w których chętnie uczestniczą. Każdy konkurs kończy się nagrodami inwidualnymi oraz punktami na konto klasy. W rywalizacji klasowej zwyciężyła po 10 konkurencjach klasa Ic. Konkurs na najmilszą pierwszoklasistkę przeprowadzony wśród uczniów klas drugich i trzecich wygrała Natalia Siama z kl. Ib. Najmilszym pierwszoklasistą został Fryderyk Maciejewski z kl. Ia.

Wszystkim, którzy przychodzą na szkolny "chrzest" na długo zapada on w pamięci. Szkoda, że ta tradycyjna, szkolna impreza odbyła się już po raz ostatni.  

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free