2016/2017

Akcja "Książeczka dla dziecka"

Zbliżają się święta, a to dobry czas do podejomowania inicjatywy i niesienia pomocy innym. Pobyt w szpitalu to dla dzieci stres i strach. Dzieciom chorym w szpitalu czas mija powoli. Chcąc oderwać dziecko od myśli o chorobie postanowiliśmy zorganizować akcję pod hasłem "Książeczka dla dziecka". Celem akcji jest wspieranie małych pacjentów z dziecięcego oddziału szpitala w Gostyniu. W akcji tej chodzi również o propagowanie czytelnictwa, które jest jednym z priorytetów pracy szkoły.

Zebraliśmy dary w postaci książeczek, bloków, kolorowanek, kredek, pisaków, puzzli itp.

Nasz prezent okazał się miłą niespodzianką. Wierzymy, że "dobro powraca", że ucząc dzieci zrozumienia, wrażliwości, życzliwości pomagamy nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem.

Akcja zakończyła się sukcesem i 6 kartonów zapakowanych w kolorowy, świąteczny papier w dniu 6 grudnia w Mikołajki zawieźliśmy do szpitala.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free