2016/2017

Akcja ,,Poducha dla malucha" nadal trwa. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. Wasze poduchy trafią do maluchów na dziecięcy oddział Powiatowego Szpitala w Gostyniu.

 

 

Serdeczne podziękowania od wszystkich uczniów dla Rady Rodziców za czekoladowego "Zajączka". Z utęsknieniem czekamy na niego w przyszłym roku.

 

A tak świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole...

 

A tak świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole...

 

Zbliżają się święta, a to dobry czas do podejomowania inicjatywy i niesienia pomocy innym. Pobyt w szpitalu to dla dzieci stres i strach. Dzieciom chorym w szpitalu czas mija powoli. Chcąc oderwać dziecko od myśli o chorobie postanowiliśmy zorganizować akcję pod hasłem "Książeczka dla dziecka". Celem akcji jest wspieranie małych pacjentów z dziecięcego oddziału szpitala w Gostyniu. W akcji tej chodzi również o propagowanie czytelnictwa, które jest jednym z priorytetów pracy szkoły.

Zebraliśmy dary w postaci książeczek, bloków, kolorowanek, kredek, pisaków, puzzli itp.

Nasz prezent okazał się miłą niespodzianką. Wierzymy, że "dobro powraca", że ucząc dzieci zrozumienia, wrażliwości, życzliwości pomagamy nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem.

Akcja zakończyła się sukcesem i 6 kartonów zapakowanych w kolorowy, świąteczny papier w dniu 6 grudnia w Mikołajki zawieźliśmy do szpitala.

 grudnia Rada Samorządu Uczniowskiego zakłada stroje Mikołajów i odwiedza wszystkich uczniów składając świąteczne życzenia i rozdając słodkie upominki. Z okazji "Mikolajków" słodycze zakupiła Rada Rodziców przyłączając się w ten sposób do życzeń. Największą radość "Mikołaje" sprawiają maluchom. Nasze przedszkolaki śpiewają im piosenki, tańczą z nimi i mówią wierszyki. W starszych klasach Mikołaj musi pogrozić palcem zanim rozda słodycze. Uczniowe, którzy źle się uczą lub źle zachowują muszą przeskoczyć przez kij i obiecać, że się poprawią.

Tak miło przeżywamy ten dzień czekając na święta.  

Organizując akcje charytatywne oddziałujemy na młodzież ucząc ich wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Wzbudzamy uczucie szacunku dla innych, współczucie dla ludzi skrzywdzonych przez los. Niewątpliwie taką akcją są "Mikołaje". Każda klasa gimnazjum wybiera jedno dziecko z listy wcześniej przygotowanej przez GOPS i kupuje prezent świąteczny.

Przez te siedem lat uszczęśliwiliśmy wiele dzieci, a kto uczestniczył i przyłożył choć "jedną cegiełkę" ma powód do dumy.

W szkole podstawowej o funkcję przewodniczącego

rywalizowało 8 uczniów.

 

Wyniki głosowania:

Przewodnicząca - Dominika Hauza

Zastępca przewodniczącego - Maria Fabisiak

Skarbnik - Wiktoria Hauza

 

Dnia 17.10 br odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, do którego kandydowało czternaście uczennic. W komisji zasiadły godne zaufania osoby - Olga Maciejewska i Katarzyna Klementowicz. Wyniki głosowania obwieszczone zostały 20 października na pierwszej w tym roku dyskotece. Zgodnie z tradycją, ukoronowana przewodnicząca wraz ze swoimi pomocnikami poprowadziła korowód poloneza.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

1. Julia Fabisiak - 94 głosy

2. Maria Andrzejewska - 81 głosów

3. Klaudia Lewandowska - 70 głosów

4. Zuzanna Pieprzyk - 53 głosy

Wygranym gratulujemy. Mamy nadzieję, że zgodnie z obietnicą przedwyborczą nas nie zawiodą i ten rok szkony będzie ciekawy i wesoły.

 

 

Dyskoteka

 

Już od 16 lat najwiekszą popularnością cieszą się dyskoteki z okazji przyjęcia w poczet społeczności gimnazjum pierwszoklasistów. Impreza potocznie zwana ,,otrzęsinami" przyciąga nawet tych, którzy nie lubią tańczyć. Przy muzyce i migoczących światłach na chwilę zapominają o szkolnych kłopotach. Pierwszaki zaczynają zabawę ślubowaniem, jest poczet sztandarowy i hymn. Częstowani chlebem z solą popijanym kwaśnym napojem narzekają na smak. Zaraz po tym kosztują słodyczy i jak na "koty" przystało piją mleko. Zabawa taneczna przerywana jest konkursami, w których chętnie uczestniczą. Każdy konkurs kończy się nagrodami inwidualnymi oraz punktami na konto klasy. W rywalizacji klasowej zwyciężyła po 10 konkurencjach klasa Ic. Konkurs na najmilszą pierwszoklasistkę przeprowadzony wśród uczniów klas drugich i trzecich wygrała Natalia Siama z kl. Ib. Najmilszym pierwszoklasistą został Fryderyk Maciejewski z kl. Ia.

Wszystkim, którzy przychodzą na szkolny "chrzest" na długo zapada on w pamięci. Szkoda, że ta tradycyjna, szkolna impreza odbyła się już po raz ostatni.  

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free