Wizyta w bibliotece

     Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek, przedszkolaki z grupy Zajączki zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz przybliżenie im zawodu bibliotekarza. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Pani Emilia Tworkowska przeczytała im fragment książki o dzieciństwie Juliana Tuwima oraz wiersz „Lokomotywa” Zadaniem sześciolatków było dokładne zapamiętanie co było przewożone w kolejnych wagonach opisanych w wierszu. Następnie dzieci rysowały towary przewożone w wagonach.Żegnając się dzieci zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

    Serdecznie dziękujemy pani Marioli Szelągowskiej i pani Emilii Tworkowskiej za wspaniale zorganizowane zajęcia oraz za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free