Poznajemy pracę rolnika – wycieczka do gospodarstwa rolnego.

Dnia 9 kwietnia 2019r.  sześciolatki z grupy Jeżyki pojechały autokarem na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Jamrożych w Magdalenkach. Była to zarazem wizyta u naszego kolegi z przedszkola Adriana. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.

Przywitano nas bardzo miło  i zaproszono do wspólnego oglądania wyspecjalizowanego gospodarstwa rolnego prowadzącego produkcję trzody chlewnej. Zanim jednak weszliśmy do pomieszczeń inwentarskich, każdy uczestnik musiał założyć na buty ochraniacze i przejść po macie dezynfekcyjnej. Najbardziej dzieciom spodobały się małe prosiątka na porodówce. Pani Monika, właścicielka gospodarstwa, opowiadała o swojej pracy i opiece nad zwierzętami. Państwo Jamrożych rozbudowują swoje przedsiębiorstwo. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesną chlewnię w trakcie budowy. Tata Adriana pokazał nam   cały park maszynowy. Obok bardzo nowoczesnych maszyn, przedszkolaki mogły zobaczyć te używane dawniej. Nie zabrakło  pytań dotyczących  do czego służą.  Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do dużego ciągnika i zobaczenia go z bliska. Z wielką uwagą  oglądały gołębnik i słuchały informacji o sukcesach gołębi pocztowych hodowanych przez gospodarza. To jego hobby. Na zakończenie wizyty gospodarze przygotowali dla nas słodki poczęstunek.

Wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie  w pamięci dzieci.
          Serdecznie dziękujemy państwu Jamrożym  za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Życzymy Im dużo  zdrowia i sił do pracy!  

 

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free