Kodeks postaw patriotycznych w wykonaniu dzieci sześcioletnich

W związku z realizacją programu ,,Przedszkole młodych patriotów” w kwietniu dzieci z grup 6 latków zastanawiały się kim jest patriota, czym kieruje się w swoim życiu i jak postępuje. Punktem wyjścia do naszych rozmów były zbliżające się święta majowe. Dzieci 
z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Po wielkiej “burzy mózgów” przedszkolaki przystąpiły do tworzenia wspólnego Kodeksu Postaw Patriotycznych. Wybierały zapisane wcześniej zasady postaw patriotycznych i dobierały do nich zdjęcia i ilustracje przedstawiające postawy patriotyzmu, symbole narodowe oraz postacie związane z Polską. 

            Przedszkolaki wspólnie zadecydowały, że prawdziwy patriota:

- zna symbole narodowe

- zachowuje właściwą postawę w trakcie

 - pamięta o bohaterach narodowych

- wywiesza flagę w święta państwowe

- obchodzi święta narodowe

- zna historię swojego kraju

- posługuje się poprawną polszczyzną

- wie, że Polska  należy do Unii Europejskiej

- odkrywa swoją „małą ojczyznę”- kocha Pępowo!

- dba o środowisko naturalne

- kulturalnie kibicuje

a przede wszystkim KOCHA POLSKĘ!

Powstały w ten sposób Kodeks Postaw Patriotycznych powiesiliśmy na gazetce na szkolnym korytarzu.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free