Z wizytą u ogrodnika

Przedszkolaki z grupy Zajączki odwiedziły ogrodnictwo Państwa Chudzińskich, rodziców Adriana, aby w naturalnych warunkach przyswoić wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy kwiatów. Opowieści pani Moniki były bardzo ciekawe i przedstawiały wszystkie czynniki niezbędne roślinom do właściwego wzrostu. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody w otoczeniu naturalnych warunków wzrostu roślin - szklarnia, korytka i sadzonki kwiatów. Dzieci poznały kolejne etapy wzrostu bratków - od ziarenka do pięknie kwitnącego kwiatka. Było również zadanie matematyczne - policzenie ile kolorów bratków znajduje się w hodowli. Sześciolatki poradziły sobie z tym zadaniem w mig!
Dziękujemy Państwu Chudzińskim za miłe przyjęcie i za prezent - przepiękne kwiatki, które trafiły na parapet w naszej sali.

©2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free