„PARK MA DLA DZIECI WIELE PODARKÓW…”

„W naszym parku na jesieni 

od kolorów aż się mieni

gubią liście lipy, klony,

 tu liść żółty, tu zielony…”

Dzieci sześcioletnie, wraz z opiekunkami postanowiły wykorzystać piękną pogodę i uroki jesieni. W czwartkowe przedpołudnie udały się do parku w Gębicach, by obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody, ,,mierzyliśmy" obwód drzewa za pomocą złączonych rąk. Wykorzystując zabrane lupy i lornetki bacznie przyjrzeliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom i zwierzętom żyjącym w parku.

Wizyta w parku była również okazją do zobaczenia odnowionego pomnika poświęconego Ludwikowi Mycielskiemu, poległemu w powstaniu styczniowym.

Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy kąciki przyrody w naszych salach.

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free