Dziadkowie dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć i zawsze bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 07.02. 2018r. dzieci sześcioletnie "Misie" i "Jeżyki" wspólnie ze swoimi panimi i rodzicami przygotowały uroczystość. Ta wspaniała impreza odbyła się w karczmie u pana Rybakowskiego w Pępowie. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano program artystyczny i poczęstunek. Na wstępie wychowawczynie sześciolatków przywitały wszystkich zaproszonych ciepłymi słowami. Następnie mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane piękne, kolorowe kwiaty. Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem przy stołach zastawionych pysznym ciastem.

         To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, uśmiechu i radości. Szczęśliwe twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania z wnukami.

         Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

W dniu 06.02.2018r. w oddziałach przedszkolnych odbył się balik karnawałowy. To dzień niezwykły, często wyczekiwany przez dzieci. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. To moment, kiedy można przebrać się za ulubioną postać. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Trudno było ich rozpoznać. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Czas zabawy dobiegł końca. Nasi podopieczni z wielkim żalem opuszczali salę balową mieszczącą się na sali gimnastycznej. Wspólna zabawa przyniosła naszym wychowankom wiele zadowolenia i uśmiechu.                    

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, kolorowych strojów, a panu Bartkowi Wojciechowskiemu za oprawę muzyczną.

W dniu 23.01.2018r. grupa ,,Misiów’’ i ,,Jeżyków’’ oraz uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami, wybrali się autobusem do Gostynia, do "Hutnika" na przedstawienie teatralne pt. ,,Szewczyk Dratewka na planie filmowym’’. Zobaczyły historię Szewczyka Dratewki, który znał się dobrze na swoim zawodzie oraz, że był dobrym i uczynnym człowiekiem. Podczas wspólnej zabawy poznały kilka tajników realizacji obrazu. Widziały jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy występowali w roli gospodarzy widowiska. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i bogatsze w nowe doświadczenia.

 

II PĘPOWSKI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W niedzielę 14 stycznia 2018r. gr. A "Misie" i gr. B "Jeżyki" uczestniczyły w II Pępowskim Przeglądzie Kolęd I Pastorałek. Dzieci zaśpiewały wspólnie dwa utwory "Świeć gwiazdeczko, świeć…" oraz "Tup, tup po śniegu". Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności sceniczne oraz wokalne. Nie obyło się bez gromkich braw. Był to mile i przyjemnie spędzony czas, w którym na nowo można było poczuć świąteczną atmosferę i ciepło swoich bliskich.

Wychowawczynie bardzo dziękują wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za udział.

DOKARMIANIE PTAKÓW.

Podczas zimy "Misie" i "Jeżyki" pamiętają o ptaszkach. Dlatego przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło smakołyków dla skrzydlatych przyjaciół. Każdego dnia pamiętają, aby uzupełnić ptasią stołówkę. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązku oraz wrażliwości na losy zwierząt.

"PŁATEK ŚNIEGU"

Wreszcie zaczął padać śnieg. Bardzo się ucieszyły dzieci z grupy "Misiów" i "Jeżyków". Zimowych zabaw na śniegu nie było końca. Wykorzystując śnieżną pogodę, przedszkolaki prowadziły zabawy badawcze. Obserwowały zjawiska przyrodnicze - szadź, mgłę, lód. Przyniosły w słoiku śnieg do sali i pod koniec zajęć, nie mogły uwierzyć co się z nim stało. Uczyły się wyciągać wnioski z zaobserwowanych eksperymentów.

WARSZTATY Z ROBOTYKI

Grupa B "Jeżyki" wygrała w konkursie plastycznym "ROBOMIKOŁAJ" główną nagrodę, czyli warsztaty z robotyki. W dniach 8 i 9 stycznia dzieci, w dwóch grupach uczestniczyły w dwugodzinnych warsztatach, które prowadził pan Tomasz Grobelny. Podczas tych zajęć przedszkolaki uczyły się współpracy w grupie, logicznego myślenia, kreatywności oraz radzenie sobie z różnymi problemami. Zadaniem sześciolatków było skonstruowanie robota. Budowali ze specjalnych zestawów klocków LEGO, a następnie go zaprogramowali. Największą frajdę mieli, kiedy mogli pobawić się nimi. Zorganizowali wyścigi oraz walki robotów.

"NAUCZYCIELE DZIECIOM"

W ramach akcji "NAUCZYCIELE DZIECIOM" w czwartek 18.01.2018r. zaszczycił nas swoją obecnością STARSZY WIZYTATOR PAN JAN JERSZYŃSKI, który przeczytał dzieciom baśń pt. "ŚPIĄCA KRÓLEWNA". Dzieci sześcioletnie i wychowawczynie bardzo panu dziękują za miło spędzony czas.

"PRACA W GRUPACH"

"Misie" i "Jeżyki" chętnie współpracują ze sobą. Potrafią zaplanować swoją pracę w grupie i konsekwentnie realizować swoje zadania. Efektem są namalowane piękne, sympatyczne bałwanki w kapeluszach, które można oglądać na drugim piętrze na gazetce.

,,MAGICZNY DYWAN’’

"Magiczny dywan" wraz ze swoimi animacjami przyciąga 6-latków. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny "magiczny dywan", na którym przedszkolaki przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą.

Śnieg to niesamowita frajda dla każdego dziecka. W tym roku dzieci z utęsknieniem wyczekiwały białego puchu. Pewnego dnia pogoda zaskoczyła nas białymi płatkami, z których najbardziej ucieszyły się nasze przedszkolaki. Wykorzystując zimową aurę i dostępny sprzęt urządziliśmy zabawę na sankach oraz wyścigi. Zabawa i radość dzieci nie miała końca!

Ośmioro dzieci z grupy Pszczółek pod patronem pani Agaty Norman oraz dwoje uczestników z grupy Żabek pod kierownictwem pani Anity Basty prezentowały nasze przedszkole w niedzielnym przeglądzie kolęd i pastorałek. Z grupy Pszczółek w trio zaśpiewały i zatańczyły do pastorałki pt. „Gdy Pan Jezus się narodził” troje dziewczynek: Natalia Waleńska, Anna Krzyżosiak oraz Kalina Stachowiak. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy aby uświetnić występ dziewczynek zorganizowali stroje aniołków. W duecie wystąpiły bliźniaki: Maria i Mateusz Stelmaszyńscy, śpiewając kolędę „Przybieżeli do Beltejem” oraz dwoje dziewczynek: Liliana Twardowska i Anita Pazoła. Jako solo z grupy Pszczółek śpiewała Julia Chlebowska, wykonując utwór pt. „Pastuszek bosy”. Z grupy Żabek odważni okazali się Nikola Norman oraz Aleksander Szymański, śpiewając kolędy solowe: „Z wysokiego nieba” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wspieranie nauczycieli w rozwoju talentów i zainteresowań muzycznych dzieci od najmłodszych lat.

6 grudnia to szczególny dzień i długo wyczekiwany dla każdego dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci w naszych oddziałach przedszkolnych wyczekiwały od samego ranka św. Mikołaja. Zanim jednak maluchy spotkały się z sympatycznym siwym panem, w salach przedszkolnych zawitały śnieżynki wraz z słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców Następnie wszystkie przedszkolaki zebrały się i powitały radosnym śpiewem św. Mikołaja. Po długiej pogawędce dzieci zaprezentowały w swoich grupach kolędy, tańce. Bardzo chętnie zapozowały też do wspólnego zdjęcia. Uwieńczeniem radosnego dnia był słodki upominek dla każdego chłopca i każdej dziewczynki.

 

Drużyna BAMBINI Dąbroczanki Pępowo, w skład której wchodzą uczniowie oddziałów przedszkolnych naszej szkoły: Jakub Grzymisławski, Mateusz Kuczyński, Wojtek Beck, Szymon Adamiak i Leoś Gruetzmacher, wygrała halowy turniej o ZŁOTĄ PODKOWĘ RACOTU w roczniku 2011. Jakub Grzymisławski zdobył wszystkie siedem goli dla drużyny Dąbroczanki. Organizatorzy nie mieli żadnych wątpliwości, że Kubie należy się tytuł KRÓLA STRZELCÓW i ZŁOTA PODKOWA dla najlepszego zawodnika turnieju. Trenerem chłopców jest pan Łukasz Lisiecki.

                                                                                        GRATULUJEMY!!!

 

Święta Bożego Narodzenia jak co roku zachęciły organizatorów do przygotowania konkursu plastycznego pt. "Ozdoba choinkowa - CZERWONE SERDUSZKO"'. Wpłynęło aż 130 pięknych, czerwonych serduszek. Na apelu wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i świątecznym upominkami.

Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Pępowie oraz pani Justynie Markowskiej za sfinansowanie konkursu.

Wysyłanie kartek świątecznych do rodziców. Praktyczne poznanie drogi listu "Od nadawcy do adresata":

Samodzielne wykonanie dekoracji choinkowych:

Znamy numer do STRAŻY POŻARNEJ - 998:

Udział 6-latków w konkursie plastycznym pt. "OZDOBA CHOINKOWA - CZERWONE SERDUSZKO":

Jeżyki:

Misie:

W ramach akcji "Nauczyciele dzieciom" w miesiącu grudniu odwiedziły 6-latków pani Alicja Wojciechowska i pani Anna Raczkiewicz, które zapoznały dzieci z baśniami Andersena: "KRÓLOWA ŚNIEGU" i "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI":

Występ świąteczny-zaśpiewanie piosenki pt. "ŚWIEĆ GWIAZDECZKO ŚWIEĆ":

Pamiętamy o ludziach w potrzebie "SZLACHETNA PACZKA":

Wigilia - składanie świątecznych życzeń, odwiedziny GWIAZDORA:

 

 

 

30 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania paputków, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku, magicznych kolorów z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

 

7 grudnia 2017r. rozstrzygnięto konkurs na ozdobę choinkową – bombkę. Celem konkursu było nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, jak również rozwijanie wśród dzieci twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji. Dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie zaangażowały się do udziału w konkursie. Wszyscy przynieśli piękne, oryginalne i ciekawe bombki, które wykonali wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci świątecznego notesika i ołówka z gumką.

 

W miesiącu listopadzie do sześciolatków zawitali niezwykli goście. Najpierw postacie z różnych bajek.

Następnie w ramach akcji "NAUCZYCIELE DZIECIOM" gościliśmy: panią wicedyrektor Hannę Grobelną, która przeczytała dzieciom baśń pt. "MAŁA SYRENKA" oraz panią Arletę Adamek, która czytając przybliżyła sześciolatkom piękną baśń "NOWE SZATY CESARZA", a także panią pedagog – Agatę Milewską, która zapoznała  dzieci z baśnią pt. "Świniopas".

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta pana fotografa - Radosława Ratajczaka. Zapoznał przedszkolaków ze współczesnymi sposobami robienia zdjęć. Z różnymi aparatami fotograficznymi oraz z innym sprzętem wykorzystywanym przez fotografa np. statyw, lampa błyskowa. Wyróżnił różne rodzaje zdjęć, np. okolicznościowe, portretowe, rodzinne, pejzaże. Jednak największą atrakcją dla dzieci była zabawa badawcza pt. "Robimy zdjęcia". Pan fotograf pokazał jak należy prawidłowo wykonać zdjęcie. Następnie dzieci dobrały się parami i wykonały sobie nawzajem zdjęcie. Na koniec zrobiliśmy wspólną fotografię. Każdy uczestnik zabawy otrzymał w prezencie od pana Ratajczaka zrobione przez siebie zdjęcie oraz zdjęcie całej grupy.

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych oraz właściwego zachowania się na terenach kolejowych w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Obejrzały ciekawy film edukacyjny, poznały znaki drogowe, które umieszczane są przy przejazdach. Otrzymały kolorowankę dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Kolejowa przygoda Piotrusia”. Dzięki prostej formule, oprócz kolorowanek i towarzyszącej im historii Piotrusia, dzieci uczą się właściwych zasad i postaw gwarantujących bezpieczne przebywanie na terenie kolejowym. 

"Misie" i "Jeżyki" brały również udział w audycji edukacyjno-muzycznej pt. "Indiańskie magiczne Andy". Wysłuchały muzyki granej na różnych nietypowych instrumentach. Zapoznały się z historią powstawania instrumentów oraz ze strojami Indian, które zmieniały się na przestrzeni lat.

 

"Misie" i "Jeżyki" brały aktywny udział w Happeningu ulicznym z okazji Święta Niepodległości.

Dzieci pamiętały o obchodach ŚWIATOWEGO DNIA MISIA przynosząc do przedszkola swoją ulubioną PRZYTULANKĘ.

Sześciolatki uczestniczyły w przedstawieniu pt."KLASOWY KRASNAL", przygotowując z pomocą swoich pań czerwone czapeczki, a także w apelu podsumowującym konkurs plastyczny pt. "BARWY JESIENI" zdobywając liczne wyróżnienia.

Podkategorie

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free