Od października tego roku kółko "Mały Europejczyk" wznowiło swoją działalność. Spotykamy się raz w tygodniu, w poniedziałek po lekcjach o godz.15.00 w sali nr 17. Grupa  liczy 20 członków. Na kółku wszystkim czas szybko mija. Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.  Dzieci zaskakują swoimi pomysłami, niespożytą energią i chęcią do pracy. Obecnie  pracują w grupach nad plakatami na temat "CO JUŻ WIEM O EUROPIE"? Efekty ich pracy będzie można niedługo zobaczyć na gazetce, na drugim piętrze. Serdecznie zapraszamy.

Uczestnicy kółka ,,Mały Europejczyk’’ na kolejnym spotkaniu poznali następne państwo leżące w Europie-Austrię. Na zajęciach pracowali metodą projektu. Praca w grupach polegała na przygotowaniu materiałów o Austrii. Dzieci wykorzystały do tego celu różne źródła informacji np. czasopisma, atlas, Internet. Następnie wykonali projekt plakatu, na którym zamieścili zdobyte wiadomości o architekturze i symbolach narodowych poznanego państwa.

Dalsza "podróż''  uczestników kółka "Mały Europejczyk'' po Europie. Przystanek - DANIA.

Superzabawa: quiz - odgadywanie flag europejskich oraz rozwiązywanie diagramów z nazwami gór znajdujących się w Europie.

Wybrane państwa leżące w Europie-Polska (zwyczaje i tradycje wielkanocne)

Wybrane państwa lezące w Europie-Polska (zabytki, kultura, symbole, przyroda)

Wiosennie i świątecznie zrobiło się na I piętrze Szkoły Podstawowej dzięki wystawie wielkanocnej, którą przygotowali członkowie koła rękodzielniczego „Złote rączki”. Bogatą scenografię tworzą prace  wykonane przez uczniów, którzy wzięli udział w konkursie wielkanocnym. Od lat staramy się w naszej szkole kultywować tradycje świąteczne poprzez organizowanie konkursów rękodzielniczych. W tym roku, uczestnicy mogli wykonać kartkę wielkanocną lub wiosennego ptaszka. Wszystkie prace znalazły swoje miejsce na wystawie, upiększając naszą szkołę. Są tam kolorowe kury na grzędach, ptaszki na gałęziach, fioletowe krokusy z krepiny, gniazda pełne pisanek oraz bociany. Nie brakuje też zajęcy.

Niech ta piękna wystawa umila wszystkim ten przedświąteczny czas – z najlepszymi życzeniami dla Dyrekcji, pracowników i uczniów.

Członkowie koła „Złote rączki” z opiekunami