Spotkanie autorskie - Krzysztof Petek

Dnia 12 marca uczniowie klas I-IV mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Petkiem. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, wyprawach i różnorodnych zainteresowaniach. Poznaliśmy go nie tylko jako pisarza, ale także jako dziennikarza, podróżnika, organizatora wypraw i obozów survivalowych. Podróżnik z ogromną pasją i zaangażowaniem mówił między innymi o Kamczatce, Syberii i Ameryce Południowej, o spotkaniach z indiańskimi plemionami, o odmiennych kulturach i wyjątkowych miejscach.
Autor prezentował książki dla dzieci „Spokojne wakacje” i „Amulet pecha”, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej. Opowiedział, skąd czerpał pomysły na ich treść i w jaki sposób zbierał materiały do napisania tych książek. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw.
Po spotkaniu z autorem wszyscy chętni mogli zakupić książki i otrzymać autograf.

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free