W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną w Pępowie, dnia 12 grudnia br. zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w formie warsztatów dla najmłodszych czytelników. Uczestnicy spotkania z pomocą swoich mam i bibliotekarzy wykonali ozdoby choinkowe, które wywołały uśmiech na ich twarzach,  a także dowiedzieli się  o tradycji własnoręcznego wykonywania świątecznych dekoracji. Dzieci miały również  możliwość zapoznania się z książkami  o tematyce świątecznej  znajdującymi się na wystawie.

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w czwartek 22.11.2018r. została zorganizowana dla klas I-III wystawa książek o misiach. Uczniowie chętnie przeglądali te pozycje książkowe. Niektórzy czytali z zaciekawieniem fragmenty w czasie przerwy międzylekcyjnej. Wystawione książki zachęciły czytelników do wypożyczania i czytania w domu.

W ramach programu „Duży czyta Małemu” nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne misie. Dzieciom spodobała się opowieść o magii przyjaźni i miłości pt. Marzenie Małego Misia. Ochoczo odpowiadały na pytania związane z książką.