Następne wydarzenie za:
Aktualne wydarzenie:
Zimowa przerwa świąteczna

 


  • II MIKOŁAJKI GMINNE (33)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 29-11-2019

  • Konkurs KRUS (69)

   Szkoła Podstawowa w Pępowie 22-11-2019

   Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym PT KRUS w Gostyniu  zaprasza uczniów szkół podstawowych, z terenów wiejskich do udziału w kursie e-learningowym dla dzieci.
   Kurs dostępny jest na stronie internetowej Kasy:

   https://prewencja.krus.gov.pl/

   Spośród przesłanych zgłoszeń do 13.12.2019 r. /decyduje data wpływu przesyłki do KRUS/ wylosowanych zostanie 50 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci „hulajnogi”.

   Program w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

   Formularz zgłoszeniowy             Zasady przyznawania wyróżnień 

  • "Życie Szkoły" (20301)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 13-12-2018

   Zapraszamy do pobrania nowego numeru "Życia Szkoły"

   Numer 79 część 1 - klasy I-III szkoły podstawowej (maj-czerwiec 2019)

   Numer 79 część 2 - klasy IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum (maj-czerwiec 2019)

    

Ostatnio dodane:

Rozstrzygnięcie konkursu o św. Mikołaju

Dodany przez: s. Sancja, 07-12-19

6 grudnia 2019r. został rozstrzygnięty wewnątrzszkolny konkurs „Św. biskup Mikołaj we współczesnym świecie. Jak wyglądałby i pomagałby dziś św. Mikołaj”. W konkursie mogli brać uczniowie zarówno klas 0-III, jak również uczniowie klas IV-VIII. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie dowolnej, jak wyobrażają sobie św. biskupa Mikołaja dzisiaj. Co robiłby jak wyglądałby i kto by mu pomagał. Pomysły uczniów na wyobrażenie św. Mikołaja były różne, czego dowodem jest wystawa prac wszystkich uczestników konkursu w holu szkoły podstawowej. Osoby, które zajęły poszczególne miejsca i wyróżnienia otrzymały wartościowe  nagrody, zaś każdy z uczestników biorący udział w konkursie otrzymał  drobny upominek.

Jeżykowe Andrzejki

Dodany przez: Elżbieta Andrzejewska, 03-12-19

„W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas”. Tymi słowami rozpoczęły się w grupie „Jeżyków” tradycyjne Andrzejki. Tradycje andrzejkowe znane są od dawien dawna, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tak też się stało tym razem. 29 listopada br. do drzwi „Jeżyków” zapukały niezwykłe postacie. Pierwsza pojawiła się wróżka, w którą wcieliła się mama Wojtka. Tuż za nią, z walizką w ręce, „wleciała na miotle” czarownica. Jak się okazało, była to mama Filipa. Widok tych postaci wzbudził zdziwienie a jednocześnie ogromną radość. Śmiechom nie było końca. Za sprawą wróżki, przedszkolacy mogli „zajrzeć” w przyszłość i sprawdzić, co je tam czeka. Pomogły w tym wróżby: „Ulubiony kolor”, „Zawód przyszłości”, „Kinder niespodzianka” i wiele innych. Pojawiła się też „Miłosna wróżba”, podczas której dzieci losowały papierowe serca i „poznawały” imię przyszłej sympatii. Dużo emocji wywołała „Wędrująca szkatułka”, którą dzieci podawały sobie z rąk do rąk przy dźwiękach muzyki a następnie losowały przepowiednię. Wśród wielu wróżb nie zabrakło czasu na ruchowe pląsy. Największym powodzeniem cieszył się „Sklejony taniec”, do którego zachęcała dzieci czarownica. Wspólny taniec z tą „czarną wróżką” na długo pozostanie w pamięci „Jeżyków”. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Po wróżbach i pląsach, przedszkolaki zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Na pożegnanie czarownica przyniosła czarne, magiczne pudełko. Jak się okazało, znajdowały się w nim niespodzianki dla każdego „Jeżyka”. To był niezwykle udany dzień, w głównej mierze dzięki paniom: Agacie Pawlickiej i Annie Kaczmarek które wcieliły się w postacie wróżki i czarownicy, oraz panu Szymonowi Jakubowskiemu, który zadbał o andrzejkową niespodziankę dla każdego dziecka. Wszystkim Państwu jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego

Dodany przez: Mirosława Bigaj, 02-12-19

7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie odbył się etap szkolny 18. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Z niełatwą poezją Kaspra Miaskowskiego, wybitnego poety polskiego baroku (pochodzącego ze Smogorzewa w powiecie gostyńskim) zmierzyły się dwie uczennice -  Wiktoria Olejniczak z klasy VIII b i Zuzanna Regulska z kl. VII b. Zwycięstwo w etapie szkolnym oznaczało awans do finału powiatowego. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Wiktorii Olejniczak. Obie recytatorki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Wiktoria Olejniczak godnie reprezentowała pępowską szkołę w finale powiatowym, który odbył się 24 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Piękną recytacją fragmentu „Jasełek” Kaspra Miaskowskiego i utworu K.K. Baczyńskiego „Elegia o…(chłopcu polskim)” wywalczyła wyróżnienie w kategorii  klas VII i VIII szkół podstawowych. Gratulujemy!

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole.

Dodany przez: Amelia Koncewicz, 02-12-19

Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po urodzeniu. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, wsparciem w pokonywaniu lęków, a w dorosłym życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada.

Uczniowie w tym dniu mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego przyjaciela, niezastąpioną Przytulankę – Pluszowego Misia, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania.

W ramach tego święta przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla młodszych kolegów, uczniów klas II ciekawe atrakcje. Było czytanie bajki o misiu, zagadki, kolorowanki, rebusy i oczywiście wspólne śpiewanie o głównym bohaterze uroczystości. Ilość zadawanych pytań i trafność odpowiedzi świadczyła o ogromnym zaangażowaniu uczniów. Zabawa została uwieńczona rozdaniem nagród w postaci książeczek i kredek.

Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał Medal Przyjaciela/Przyjaciółki Misia. Odwiedziny u młodszych kolegów i koleżanek były bardzo udane.

Pod koniec wizyty wszyscy uczniowie wraz z maskotkami stanęli do wspólnych zdjęć.

Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze i w poczuciu, że miś zawsze był i będzie naszym przyjacielem – moda na misie nie przemija bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” 

Święto Misia to, co roku, bardzo radosny dzień w naszej szkole.

Dyskoteka szkolna

Dodany przez: Maria Fabisiak, 01-12-19

Dnia 23.10.2019r. o godz. 16.00 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Impreza od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez uczniów spragnionych zabawy i tańca. Główną atrakcją dyskoteki było ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Szkolnego. Uczniowie klas ósmych zorganizowali świetne konkursy z nagrodami dla młodszych koleżanek i kolegów. Szkolny DJ w ciągu kilku minut rozruszał całą salę. Około godziny 19.00 dyskoteka dobiegła końca. Wszyscy uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do domu.

 

Wybory do samorządu

Dodany przez: Maria Fabisiak, 01-12-19

Dnia 2.10.2019r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, do którego kandydowało ośmiu uczniów. Łącznie zostały oddane 243 głosy, w tym 3 nieważne. Skład samorządu został przedstawiony 23 października na dyskotece szkolnej. Dziękujemy za przeprowadzenie wyborów uczennicom klasy ósmej Julii Durak oraz Ewelinie Waligórze.

Wyniki głosowania do Samorządu Szkolnego:

 1. Klaudia Nowacka
 2. Wanessa Knuła
 3. Maria Fabisiak

Wakacyjne spotkania z przyrodą

Dodany przez: Lidia Muszyńska, 29-11-19

21 listopada br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Wakacyjne spotkania z przyrodą”. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody najbliższego  otoczenia oraz bacznym jego obserwowaniu. Uczniowie, którzy wzięli udział, zostali zaproszeni do Pałacu w Karolewie, gdzie znajduje się siedziba Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczego”Borek”.
Amelia Koncewicz - kl.VIIIa zajęła I miejsce, Rafał Przybył – kl.VIIb zajął II miejsce, Julia Durak – klasa VIIIa zajęła III miejsce. Pozostali uczestnicy Maria Fabisiak – klasa VIIIa, Wanessa Knuła – klasa VIIIa, Kinga Rolnik – klasa VIIIa i Kacper Sobuś zostali wyróżnieni.

Konkurs przyrodniczo - ekologiczny

Dodany przez: Lidia Muszyńska, 28-11-19

26 listopada br. odbył się Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w Kobylinie, który składał się z części testowej i części praktycznej. Patronat honorowy objęło Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Paulina Nowacka i Fabian Waleński z klasy VIa oraz Nikola Ptak z VId. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, nastąpił pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu uczniów szkoły średniej z Krotoszyna. Przez cały pobyt w Kobylinie panowała miła, spokojna atmosfera. Uczniowie zostali ugoszczeni kanapkami i słodyczami. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, gdyż organizatorzy stwierdzili, że uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie do rywalizacji, obowiązywała jednak zasada trzech pierwszych miejsc.

DZIŚ KRÓLUJE MIŚ

Dodany przez: , 28-11-19

25 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili na różne sposoby Światowy Dzień Pluszowego Misia. O sympatycznych pluszakach nie zapomniała również biblioteka szkolna. Z tej okazji uczniowie oddziałów przedszkolnych odwiedzili bibliotekę. Zapoznali się z książkami o misiach wyeksponowanymi na wystawie w czytelni i wysłuchali opowiadań pt. „Marzenie małego misia”, „Nie ma jak dom!”, „Cierpliwy królik”. Na pamiątkę spotkania, chętni uczniowie mogli „stać się bajkowym misiem” i zostać uwiecznieni na zdjęciu.

Przedszkolaki kochają zwierzaki.

Dodany przez: Elżbieta Andrzejewska, 27-11-19

Zwierzęta, to istoty niezwykle lubiane przez przedszkolaków. W ostatnim tygodniu dużo rozmawialiśmy o przygotowaniach ptaków i innych zwierząt leśnych do zimy. Dzieci z radością opowiadały o dokarmianiu ptaków. Chwaliły się karmnikami, które mają w przydomowych ogrodach. Domki dla ptaków stały się inspiracją do wykonania pracy plastycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się również zwierzęta polarne. Przyjaciele z mroźnej krainy – pingwiny, wzbudziły dużo emocji. Po obejrzeniu krótkiego filmu o tych ptakach, „Jeżyki” zrobiły pingwiny z plastikowych butelek po napojach. Zajęło im to sporo czasu, jednak efekt był zachwycający. Zwierzęta z Antarktydy doskonale komponują się z zimowym wystrojem sali.  Wiele radości u przedszkolaków wywołało również inne zwierzątko, niezwykle lubiany przez dzieci Miś. 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły na zajęcia swoje maskotki. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W sali zrobiło się kolorowo i wesoło. Jak widać, moda na pluszowe misie nie przeminęła. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. W tym dniu były zabawy, bajkowe zagadki i wiele innych atrakcji. Dużą niespodzianką była także wizyta w bibliotece szkolnej. Panie bibliotekarki zaprosiły dzieci 6-letnie na niezwykłą lekcję. „Jeżyki obejrzały” wystawę książek o misiach i wysłuchały pięknego opowiadania. Największą radość sprawiło wcielenie się w misia na bibliotecznej fotościance. Dziękujemy paniom B. Kaźmierczak i A. Nowackiej za dostarczenie dzieciom tylu niezapomnianych wrażeń. Uśmiech i radość na twarzach przedszkolaków pokazuje, że pobyt w bibliotece szkolnej był niezwykle udany.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym PT KRUS w Gostyniu  zaprasza uczniów szkół podstawowych, z terenów wiejskich do udziału w kursie e-learningowym dla dzieci.
Kurs dostępny jest na stronie internetowej Kasy:

https://prewencja.krus.gov.pl/

Spośród przesłanych zgłoszeń do 13.12.2019 r. /decyduje data wpływu przesyłki do KRUS/ wylosowanych zostanie 50 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci „hulajnogi”.

Program w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Formularz zgłoszeniowy             Zasady przyznawania wyróżnień 

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free