Następne wydarzenie za:

 


  • Termin 2 fluoryzacji (28)

   Pielęgniarka szkolna 08-11-2018

   WTOREK

   13 listopada 2018 r. 

   klasa I b – godz. 9.25 (po śniadaniu) s.15

   klasa II b – godz. 9.45 (po śniadaniu) s.16

   klasa III a – godz. 10.00 (po śniadaniu) s.17

    

   klasa V d – godz. 11.30 (zaj. z wych.) s.8

   klasa II a – godz. 13.05 (po śniadaniu) s.16

   klasa I a – godz. 13.20 (po śniadaniu) s.15

    

   ŚRODA

   14 listopada 2018 r.

   klasa IV c – godz. 7.40 (przyroda) s.6

   klasa V b – godz. 9.30 (zaj. z wych.) s.13

   klasa VI c – godz. 9.50 (zaj. z wych.) s.5G

   klasa IV a – godz. 13.20 (zaj. z wych.) s.13a

    

   CZWARTEK

   15 listopada 2018 r. 

   klasa V a – godz. 14.15 (zaj. z wych.) s.7

    

   PIĄTEK

   16 listopada 2018 r.

   klasa IV b – godz. 7.40 (zaj. z wych.) s.14

   klasa VI b – godz. 8.00 (zaj. z wych.) s.5G

   klasa VI a – godz. 14.15 (zaj. z wych.) s.7G

    

   PONIEDZIAŁEK

   19 listopada 2018 r. 

   klasa V c – godz. 12.25 (zaj. z wych.) s.7

   klasa V c – godz. 12.25 (zaj. z wych.) s.7

  • Znaleziono kartę microsd (47)

   Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie 06-11-2018

   Po wyborach w holu gimnazjum znaleziono kartę microsd - można ją odebrać w sekretariacie.

  • "Życie Szkoły" - maj/czerwiec 2018 (17776)

   Agata Norman, Alicja Olszak, Arleta Sierszulska, Marlena Wachowiak, Joanna Góźdź 04-07-2018

   Do pobrania jest nowy numer "Życia Szkoły" (maj/czerwiec 2018):

   Numer 74 część 2 - klasy IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum

Ostatnio dodane:

Przegląd piosenki patriotycznej.

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 13-11-18

9 listopada 2018r. z okazji Święta Niepodległości oraz 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w naszym przedszkolu zorganizowano Przegląd pieśni patriotycznych wśród przedszkolaków. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały się na scenie, godnie reprezentując barwy ojczyste.

Wycieczka pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych., 13-11-18

Już od czwartku 8 listopada 2018r. rozpoczęliśmy obchody z okazji Święta Niepodległości. Trzymając w dłoniach małe flagi udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tam zapaliliśmy znicz i odśpiewaliśmy głośno hymn narodowy. Następnie udaliśmy się pod mural. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Konkurs plastyczny pt. "Jesienne warzywo"

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 13-11-18

7 listopada rozstrzygnięto konkurs pt. „Jesienne warzywo”. Konkursowym zadaniem było wykonanie pracy przedstawiającej „Jesienne warzywo” dowolną techniką plastyczną. Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci. Z przyniesionych prac zorganizowano wystawę, którą można podziwiać na holu przedszkola. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę w postaci patyczków do liczenia.

Teatr POMPON - "Kot w butach"

Dodany przez: Wychowawczynie grup przedszkolnych, 13-11-18

23 października 2018r. gościliśmy w przedszkolu Teatrzyk POMPON z Leszna. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Kot w Butach". Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy dzielnego Janka oraz jego przyjaciela - Kota w Butach. W trakcie przestawienia przedszkolaki dzielnie odpowiadały na pytania Sowy Zapominalskiej, która pojawiała się na scenie i często zdarzało się jej mylić niektóre wydarzenia. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie o czym świadczyły uśmiechnięte miny oraz gromkie brawa dla aktorek. Z niecierpliwością czekamy na następny spektakl.

Jesienna wycieczka

Dodany przez: Lidia Machowska, Maria Tomczak, 12-11-18

W październiku, korzystając z uroków pięknej i słonecznej pogody klasy 1a i 1b wybrały się na kasztanówkę w Pępowie. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Podziwiali jesienne barwy, drzewa i słuchali odgłosów przyrody. Wykorzystując lupy i lornetki, bacznie przyglądali się korze drzew, liściom i owadom. Z zapałem zbierali liście, układając z nich wspaniałe, różnokolorowe bukiety. Najwięcej radości sprawiło pierwszoklasistom gromadzenie skarbów jesieni, które umieścili w kąciku przyrodniczym. Wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko dużo wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Jesienny krajobraz urzekł wszystkich swoim pięknem.

"Śpiewać każdy może"

Dodany przez: Wychowawczynie: M.Tomczak i L.Machowska, 12-11-18

28.10.2018r. w sali GOK w Pępowie odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Dzięki współpracy z rodzicami, dzieci wystąpiły w ślicznych strojach i w pięknej scenografii. Klasę 1a i 1b reprezentowała grupa uczniów (Lena Begale, Agatka Chorała, Lena Szuba, Zosia Piniewska, Tomek Kończak, Wojtek Gruchociak Ewa Milewska, Zuzia Okręt, Maksymilian Ratajczak, Jakub Grzymisławski, Mateusz Kuczyński, Wojtek Nowacki, Igor Twardowski), którzy zatańczyli i zaśpiewali piosenki pt. "Przybyli ułani" i "Krakowiaczek jeden". 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc, a w szczególności pani Hannie Kuczyńskiej za wsparcie artystyczne.

Sukces drużyny Szkoły Podstawowej w Pępowie

Dodany przez: Szymon Banaszyński, 10-11-18

Dnia 6.11.2018r w Hali sportowej SP nr 5 w Gostyniu odbył się Finał Powiatowy Międzyszkolnego Turnieju Halowej Piłki nożnej - Igrzyska DZIECI dla klas 4-6. W rozgrywkach brało udział 5 drużyn: SP GOSTYŃ nr5, SP BOREK WLKP, SP SIEMOWO, SP PIASKI, SP PĘPOWO. 
Pępowo rozegrało 4 spotkania (każdy z każdym): 
SP PĘPOWO : SP BOREK 8:1, 
SP PĘPOWO : SP PIASKI 1:0, 
SP PĘPOWO : SP SIEMOWO : 6:0
SP PĘPOWO : SP GOSTYN nr5 0:1.

W rezultacie SP PĘPOWO zajmuje 2 miejsce w Powiecie. 

Drużyna SP PĘPOWO:
Artur Kamieniarz, Daniel Robakowski, Nikodem Kubiak, Kacper Rolnik, Fabian Grzymisławski, Gaspar Kokot, Kacper Kaczmarek, Damian Leciej, Błażej Kołodziejczak, Jakub Twardowski. 

trener: Szymon Banaszyński. 

„Droga do wolności” w zbiorach biblioteki

Dodany przez: Bernadeta Kaźmierczak, Alina Nowacka, 09-11-18

100 książek na 100-lecie Niepodległej Polski

Biblioteka szkolna zaprasza do zwiedzania wystawy, która ma na celu włączenie się do różnych form upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem działania jest uczczenie tych, którzy broniąc języka ojczystego, kultury i historii walczyli o wolną Polskę.
W zbiorach biblioteki znajduje się wiele pozycji książkowych z zakresu historii Polski. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, księgozbiór został wzbogacony o nowości wydawnicze z tej tematyki. Zbiór ilustruje i opisuje najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą, która stanowi źródło wiedzy historycznej mijającego stulecia.

Zapraszamy
Bernadeta Kaźmierczak
Alina Nowacka

Sukces Piotra Guzikowskiego

Dodany przez: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie, 09-11-18

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Dodany przez: Danuta Szczęsna, Anna Raczkiewicz, 08-11-18

 

Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać.
Jan Paweł II


„Promieniowanie Ojcostwa” – to tegoroczne hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony jest w Polsce. 14 października odbyła się zbiórka pieniędzy, na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Jak co roku uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do tego przedsięwzięcia. W tym roku młodzież pod opieką nauczycieli kwestowała przy kościele w Pępowie. Zebrana kwota to 3016,20 zł. Pieniądze przesłane zostały do Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a następnie na stypendia dla młodzieży biednej, ale bardzo zdolnej. Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania zbiórki, za zaangażowanie i ofiarność.

Po wyborach w holu gimnazjum znaleziono kartę microsd - można ją odebrać w sekretariacie.

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free