Ostatnio dodane:

„Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas”

Dodany przez: Jolanta Durczewska, Małgorzata Andrzejewska, 14-09-18

Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia odbyło się 3 września w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a aktu pasowania dokonały panie dyrektor: Cyryla Krajka i Agata Milewska. Po pasowaniu uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, m.in. odblaski z Niestraszkiem mające dbać o ich bezpieczeństwo na polskich drogach. Pani dyrektor Cyryla Krajka serdecznie powitała pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły i życzyła im wielu sukcesów w nauce. Starsze koleżanki i koledzy życzyli pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół. Serdecznie dziękujemy panu Radosławowi Ratajczakowi za sesję fotograficzną i wykonanie zdjęć pamiątkowych klas pierwszych.

 

"Absolwenci przedszkola"

Dodany przez: Maria Tomczak, 29-06-18

22 czerwca 2018r. dzieci 6-letnie pożegnały przedszkole. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecna była pani dyrektor Cyryla Krajka oraz wicedyrektor pan Paweł Andrzejewski. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Absolwenci  "Misie" i "Jeżyki" opuścili przedszkole, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 

Wycieczka do Puszczykowa

Dodany przez: Maria Tomczak, Lidia Machowska, 17-06-18

W dniu 08.06.2018r. pogoda była piękna, słoneczna bez żadnej ciemnej chmurki. Grupa dzieci sześcioletnich wraz ze swoimi paniami i opiekunkami wybrała się na wycieczkę do Puszczykowa. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci zobaczyły duże repliki posągów egzotycznych bóstw oraz ołtarz ofiarnych Majów. W podziemiach oglądały "Tajemniczy Świat Indian". Następnie sześciolatki udały się do piramidy Cheopsa, gdzie widniały piękne egipskie malowidła, hieroglify oraz wysłuchały różnych opowieści związanych z tym miejscem. Potem weszły na pokład statku "Santa Maria" i z wielkim zaciekawieniem zaglądały w każdy kąt. Na koniec "Misie" i "Jeżyki" udały się do wilii Fiedlerów. Tam  czekały na nich niesamowite eksponaty i pamiątki przywiezione przez Arkadego Fiedlera z rożnych wypraw. Przedszkolaki z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego w ZSOiZ w Krobi

Dodany przez: Agnieszka Zielińska, 14-06-18

Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zorganizowano po raz szósty w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, który odbył się 30 maja 2018 roku. O miano najlepszych walczyło łącznie blisko czterdzieścioro gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Joanna Grześkowiak kl. IIIB, Kinga Kryś kl. IIIB, Mikołaj Plackowski kl. IIIA, Aleksandra Skrzypczak kl. IIIA, Aleksandra Walkowiak IIIB oraz Mikołaj Waściński kl. IIIB. Głównym celem konkursu było pogłębianie zainteresowań językowych i motywacji do nauki języków obcych. Pisemny test obejmował zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, umiejętności komunikowania się oraz stosowania struktur leksykalno-gramatycznych na poziomie trzeciej klasy gimnazjum. Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 40 punktów za poprawnie rozwiązany test.
Dwie uczennice z naszego gimnazjum uzyskały odpowiednią liczbę punktów i zostały lauratkami VI edycji konkursu: Kinga Kryś zajęła II miejsce z języka angielskiego i Aleksandra Skrzypczak III miejsce z języka niemieckiego.
Gratulujemy uczennicom ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu sprawności językowych.

Wycieczka "Żabek" i "Pszczółek" pociągiem do Leszna

Dodany przez: Anita Basty, 07-06-18

Dnia 04.06.2018r. dwie grupy starszaków "Żabki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę pociągiem do Leszna. Dzieci wraz z rodzicami zwiedziły dworzec PKP w Lesznie, następnie udaliśmy się na leszczyński deptak oraz rynek. Na rynku obejrzeliśmy ratusz, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych budowli w Polsce. Po zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek. Przedszkolacy wraz z rodzicami zasiedli w kawiarni "Delicja", aby skosztować samych pyszności. Po słodkich deserach i pysznych kawach przyszła pora na spalanie kalorii. Dzieci rozpoczęły zabawę na torze przeszkód. Ostatnim punktem naszej wycieczki było puszczanie baniek na leszczyńskim rynku. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy na dworzec PKP w Pępowie. 

Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pępowie

Dodany przez: Anita Basty, 07-06-18
3 czerwca 2018r. w niedzielne popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie zaprosił wszystkie dzieci na festyn rodzinny z okazji ich piątkowego święta. Atrakcji było co niemiara. O godzinie 14:00 rozpoczął się przegląd piosenki przedszkolnej pt. "Od przedszkola do...". W przeglądzie udział wzięły dwie grupy przedszkolne: "Żabki" i "Pszczółki".
 
Z grupy "Żabek" wystąpiły trzy duety:
- Adamiak Szymon i Kacper Piotrowiak w piosence pt. "Całuski",
- Nikola Norman i Lena Otworowska w piosence pt. "Łąka",
- Aleksander Szymański i Tymoteusz Nowacki w piosence pt. "Kocham Cię".
 
"Pszczółki" zaprezentowały pięć występów solowych:
- Natalia Waleńska w piosence pt. "Poszła Karolinka do Gogolina",
- Kalina Stachowiak w piosence pt. "Czarny baranie",
- Maja Jankowska w piosence pt. "Szła dzieweczka",
- Anna Krzyżosiak w piosence pt. "Kocham Cię",
- Anita Pazoła w piosence pt. "Tralala dla mamy".
 
Za występ mali artyści otrzymali nagrody w postaci talonów oraz skarbonki.

"Dzień Dziecka" u "Misiów" i "Jeżyków"

Dodany przez: Maria Tomczak, Lidia Machowska, 07-06-18

04.06.2018r. w naszym  przedszkolu obchodziliśmy "DZIEŃ DZIECKA". Czas mijał na wspólnych  grach i zabawach. Nie zabrakło też spaceru. Grupa "Misiów" i "Jeżyków" wybrała się do lodziarni na degustację owocowych lodów. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na skwer przy fontannach , aby zobaczyć wystawę o Powstaniu Wielkopolskim. Na zakończenie przedszkolaki wykonały z papieru "lizaki uśmiechu", żeby w tym dniu wszystkie dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte.

"Kochamy nasze mamy"

Dodany przez: Maria Tomczak, Lidia Machowska, 06-06-18

Z okazji DNIA MATKI  29.05.2018r. dzieci 6-letnie pod kierunkiem swoich pań przygotowały program artystyczny pt. "KOCHAMY NASZE MAMY". Mali artyści w obecności zaproszonych gości  recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Mamy ze wzruszeniem słuchały i oglądały swoje pociechy. Po zakończonej części artystycznej  otrzymały prezent własnoręcznie wykonany przez dzieci oraz słodkie buziaki. Następnie "Misie" i "Jeżyki" wraz ze swoimi mamami spędziły miłe chwile na rozmowach przy kawie, soczkach oraz pysznych ciasteczkach.

Matematyka królowa nauk

Dodany przez: Beata Kaczmarek, 06-06-18

Po raz drugi nauczycielki Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach zorganizowały Powiatowy Turniej Matematyczny MAT – TUR o tytuł najlepszej drużyny matematyków klas trzecich. Turniej odbył się 29 maja 2018r. Na konkurs przyjechali matematycy z sześciu szkół naszego powiatu: SP w Borku Wielkopolskim, SP nr 5 w Gostyniu, SP w Nieparcie, SP w Pępowie, SP w Sułkowicach, SP w Zimnowodzie oraz drużyna gospodarzy. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespól w składzie: Bartosz Krzyżosiak uczeń klasy 3c, Grzegorz Marciniak uczeń klasy 3a, Mateusz Rolnik uczeń klasy 3b.

Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań.  Były one trudne, wymagające od zawodników logicznego myślenia, szybkiego rachunku pamięciowego, wyobraźni przestrzennej, umiejętności posługiwania się zegarem, kalendarzem. Dodatkowym utrudnieniem był ograniczony czas na rozwiązanie zadania. Naszym reprezentantom kibicowali uczniowie klasy 3c, którzy z entuzjazmem skandowali hasło „Chociaż dużą wiedzę macie, to z Pępowem nie wygracie”. Po dwugodzinnych zmaganiach okazało się, że największą liczbę punktów, a zarazem tytuł najlepszej drużyny matematyków, zdobyły uczennice ze SP w Gostyniu. Miejsce drugie wywalczyli reprezentanci SP w Borku Wlkp., a trzecie ze SP w Zimnowodzie. Nasi uczniowie uplasowali się na 5. pozycji.

Gratulujemy Bartkowi, Grzesiowi i Mateuszowi uzyskanego wyniku i życzymy dalszego zapału do zgłębiania wiedzy matematycznej.

Wycieczka do Leszna

Dodany przez: Anita Basty, 01-06-18

Dnia 21.05.2018r. grupy przedszkolne: "Motylki", "Biedronki", "Żabki", "Pszczółki" i "Ślimaczki" udały się na wycieczkę do Leszna. Pierwszym punktem wycieczki było kino CINEMA 3D, w którym obejrzeliśmy film animacyjny pt. "Kaczki z gęsiej paczki". Następnie udaliśmy się na lotnisko. Tam dzięki uprzejmości Pani dyrektor lotniska oraz Panów z Aeroklubu Leszczyńskiego dzieci zostały oprowadzone po hangarach, w których przechowywane są szybowce i samoloty. Dużym zainteresowaniem wśród starszaków cieszyła się lekcja pilotażu. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wyjazd do Zaczarowanego Świata WMB. Wycieczka minęła nam bardzo szybko. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Szanowni Rodzice,

często panuje przekonanie, że wszawica to choroba brudu, braku higieny i biedy, tymczasem zarazić się może każdy. Najbardziej jednak zagrożone są dzieci i młodzież, ponieważ często nie zachowują wystarczającego dystansu – przytulają się do siebie, pożyczają sobie nawzajem szczotki czy gumki do włosów.

Dlatego profilaktyczna kontrola włosów dzieci jest bardzo ważna, aby w porę móc zareagować w przypadku wystąpienia wszawicy. Apeluje do Was, Drodzy Rodzice o regularne sprawdzanie głowy swojego dziecka, niech stanie się to częścią higieny osobistej.

W ramach profilaktyki czyli zapobieganiu wszawicy przekazuję Państwu informację pod wyżej wymienionym hasłem, która może pomóc Wam uchronić dziecko przed niechcianym problemem.

Wszawica to nie wstyd – po prostu trzeba działać! 

Jolanta Nowacka

Pielęgniarka w środowisku

nauczania i wychowania

 

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free