Szanowni Rodzice,

często panuje przekonanie, że wszawica to choroba brudu, braku higieny i biedy, tymczasem zarazić się może każdy. Najbardziej jednak zagrożone są dzieci i młodzież, ponieważ często nie zachowują wystarczającego dystansu – przytulają się do siebie, pożyczają sobie nawzajem szczotki czy gumki do włosów.

Dlatego profilaktyczna kontrola włosów dzieci jest bardzo ważna, aby w porę móc zareagować w przypadku wystąpienia wszawicy. Apeluje do Was, Drodzy Rodzice o regularne sprawdzanie głowy swojego dziecka, niech stanie się to częścią higieny osobistej.

W ramach profilaktyki czyli zapobieganiu wszawicy przekazuję Państwu informację pod wyżej wymienionym hasłem, która może pomóc Wam uchronić dziecko przed niechcianym problemem.

Wszawica to nie wstyd – po prostu trzeba działać!

Jolanta Nowacka

Pielęgniarka w środowisku